Akademia Prostej Nitki – warsztaty międzypokoleniowe

poniedziałek
godz. 18.00-19.30
instruktorka: Joanna Michalska
opłata: 240 zł/ mies., zajęcia próbne: 50 zł
sala: Szklana pułapka, 216, II piętro

Zajęcia rozpoczną się przy grupie składającej się z 8 uczestników.

Akademia Prostej Nitki [warsztaty międzypokoleniowe] to cykl warsztatów opartych na igle z nitką. Głównym założeniem projektu jest różnorodność technik w której nitka będzie się układała prosto, bez supełków. Wspólnie będziemy mieszać różne techniki znane ze sztuki ludowej i przedstawiać je w nowoczesnej formie. Pojawi się haft tradycyjny połączony z fotografią, etnograficzne wzory wyszywanki krzyżykowej z papierem czerpanym, słowiańskie krajki i ludowe pająki. Będziemy tworzyć projekty inspirowane japońską sztuką Boro i Sashiko, angielskim patchworkiem [APP] i ściegiem koptyjskim. Nie zabraknie też chwil wręcz mistycznego odprężenia przy przędzeniu nitki na wrzecionie.

Każdy uczestnik Akademii na wiele różnych sposobów będzie miał możliwość nawiązania przyjaźni z nitką. Program Akademii Prostej Nitki zakłada pracę w systemie – co miesiąc jedna technika, a wraz z nią jedna większa praca, lub kilka mniejszych. Decydując się na udział rozwiniesz swoje umiejętności w posługiwaniu się igłą i nitką na wiele różnych sposobów, co z pewnością przyda się w codziennym życiu a wszystko odbywać się będzie w gronie prawdziwych pasjonatów rękodzieła, pod okiem Nitkomaniaczki [Joanna Michalska, Fundacja Nitkomaniacy].

Zrobiona na szydełku lub drutach dziergana kompozycja kwiatowa Zrobiona na szydełku lub drutach dziergana kompozycja kwiatowa