Kiedy Służewiec był jeszcze wsią – spotkanie z lokalną historią

wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie z panem Tomaszem Ziemskim, architektem i historykiem, który bada historie wsi służewskich i ursynowskich. W materiale prezentowane będą mapy i zdjęcia ilustrujące historię powstania, rozwój i zanik folwarku i wsi Służewiec w okresie od średniowiecza do połowy XX wieku. Pokazani będą również ówcześni mieszkańcy uwiecznieni na licznych fotografiach.

Wykład przeprowadzamy w ramach projektu „Tajemnice Mordoru… i okolic”.

Co było na Mordorze zanim powstały biurowce? Ożywiamy archiwa dawnego Służewca! „Tajemnice Mordoru” to interdyscyplinarny projekt edukacyjno-animacyjny, którego celem jest stworzenie przestrzeni do artystycznych eksperymentów i twórczej współpracy sąsiadów oraz odkrywanie i upowszechnianie przez nich mało znanej historii Służewca Przemysłowego i najbliższej okolicy.

W ramach projektu odbędą się również warsztaty animacji poklatkowej „Ożywiamy historię”.
– warsztaty dla dorosłych 15.06 (sobota), godz. 11.00
– warsztaty dla dzieci i młodzieży 16.06 (niedziela), godz. 11.00

Projekt realizowany od maja do końca listopada 2024 r. w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawyportalem archiwów społecznych Służew i SłużewiecStowarzyszeniem Lepszy SłużewiecStowarzyszeniem Geocaching Warszawa oraz SP 191.

Patronat honorowy: Burmistrz Dzielnicy Mokotów

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Zdjęcie budynku Galerii Mokotów wykonane z oddali. Na zdjęciu dodana została trawa, samochód i Pan pakujący się do auta. Zdjęcie budynku Galerii Mokotów wykonane z oddali. Na zdjęciu dodana została trawa, samochód i Pan pakujący się do auta.