LATO W KADRZE (2): Jak zostać architektem?

Warsztaty architektoniczne dla dzieci 7-12 lat

1-5 lipca 2024 r. (poniedziałek-piątek)
godz. 12.30-14.00
instruktorzy: Mateusz Metkowski, Paulina Metkowska
sala: Między słowami, 205, II piętro
opłata za cały cykl (5 dni): 300 zł/ od osoby

Podczas zajęć rozwiążemy architektoniczne zagadki, skonstruujemy modele budynków, stworzymy różne prace konstruktorsko-plastyczne. Będziemy korzystać z różnych materiałów papierniczych, kreatywnych i plastycznych.
Chcemy rozbudzać ciekawość otaczającego nas świata i zapoznawać z podstawowymi pojęciami dot. architektury i otoczenia. Dodatkowo, poprzez praktyczne zadania, chcemy uczyć współpracy, ćwiczyć wyobraźnię i zdolności manualne.
Tematy zajęć będziemy dostosowywać do wieku, zainteresowań i doświadczenia zapisanych uczestników. Zapraszamy uczestników naszych poprzednich zajęć. Przygotowaliśmy dla Was nowe tematy!

Przykładowe tematy naszych zajęć:
Trzęsienia ziemi: skąd biorą się trzęsienia ziemi i czy można je przewidzieć?

Na warsztatach porozmawiamy o trzęsieniach ziemi, zastanowimy się, dlaczego są niebezpieczne dla ludzi i budynków. Dowiemy się jak można się przed nimi zabezpieczyć. Następnie zbudujemy i przetestujemy własne konstrukcje.

Architektoniczne Cuda Polski: jakie są najbardziej wyjątkowe i znane budowle w Polsce?
Na zajęciach wybierzemy się w pasjonującą podróż po naszym kraju. Porozmawiamy o zabytkach, ciekawych obiektach i wyjątkowych dziełach architektów. Każdy uczestnik stworzy budynek z wcześniej przygotowanych materiałów.

Dachy i sklepienia: czy kształt dachu ma jakieś znaczenie?
Dlaczego dachy w górach są bardziej strome niż te na Mazowszu i co wspólnego z dachem mają starożytni Persowie i klimatyzacja? Porozmawiamy o dachach w różnych miejscach i czasach (jak kiedyś zabezpieczano domy?). Dowiemy się, czym jest krokiew i kalenica, następnie stworzymy własne konstrukcje – dachy.

Most zbudowany z klocków konstrukcyjnych, łączy dwa stoły w sali zajęciowej.