LATO W KADRZE (2): Intensywny kurs szermierki rekreacyjnej

1-4 lipca 2024 r. (poniedziałek-czwartek)
godz. 11.00-12.00 (dzieci 8-9 lat)
godz. 12.10-13.40 (dzieci, młodzież 10-13 lat)
instruktorzy: Szymon Łojak, Jakub Wrzalik
sale: Do utraty tchu, 315, III piętro; Czarny łabędź, 316, III piętro
opłata za cały cykl (4 dni): 200 zł/ od osoby, pojedyncze wejście: 70 zł

Zajęcia szermiercze podnoszą ogólną sprawność, kondycję, rozwijają koordynację, gibkość, szybkość, orientację ciała w przestrzeni i względem innych uczestników gry. Rozwijają samodyscyplinę, umiejętność szybkiej oceny sytuacji i podejmowania decyzji w sytuacji stresu i pod presją czasu. Uczą kontroli agresji, oswajają z sytuacją sukcesu i porażki, respektowania zasad.

Trenujemy bronią otulinową GoNow (szable, miecze, puklerze) oraz plastikowymi floretami z wbudowanym sygnalizatorem trafienia. Zapewniamy cały potrzebny sprzęt: symulatory broni i protektory.

Zajęcia składają ze specjalistycznej rozgrzewki, szermierczej pracy nóg, nauki pracy bronią, sparingów i ćwiczeń ogólnorozwojowych. Oprócz ćwiczeń z zakresu współczesnej szermierki sportowej wprowadzamy techniki szermierki historycznej i ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Wakacyjne warsztaty dają możliwość bezpiecznego, swobodnego wejścia w świat tego pięknego sportu, stanowią zaproszenie do udziału w naszych zajęciach w nowym sezonie w DK Kadr. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni trenerzy.

Chłopiec z instruktorem trenują bronią otulinową szermierkę