Lodowa Północ. Grenlandia i Norwegia

sala: Broadway
wstęp: 7 zł, kup bilet online lub w DK Kadr

Prelegenci: Żaneta i Jacek Govenlock

Była to nasza pierwsza wizyta w lodowatych krańcach świata od czasu naszej wyprawy na Antarktykę. Tym razem udaliśmy się na północ, najpierw na największą wyspę świata – Grenlandię, a następnie do północnej Norwegii.

Opowiemy Wam jak dostać się na Grenlandię. Jak ją samodzielnie zwiedzać wykorzystując samoloty, publiczne promy, różnego typu łodzie. Opowiemy o fantastycznym przelocie nad grenlandzką czapą lodową, małym samolocikiem pilotowanym przez dziewczynę z Polski.

Pokażemy co widzieliśmy podczas trekkingu po lądolodzie, kilkudniowego rejsu wzdłuż zachodniego wybrzeża Grenlandii czy superszybkiego rajdu łodzią wśród gór lodowych Zatoki Disko.

Pokażemy, że lokalni mieszkańcy nie żyją już w igloo, a we współczesnych bardzo kolorowych domach i że klimat i specyfika Grenlandii bardzo wpływa na ich codzienność.

Na Grenlandii byliśmy latem, aby zobaczyć i odczuć, jak wygląda świat, w którym nie zachodzi słońce. Ale uznaliśmy, że opowieść o Lodowej Północy nie będzie kompletna bez zorzy polarnej i psich zaprzęgów. Stąd kolejna nasza wyprawa do północnej Norwegii, tym razem już zimą.

Lodowiec na Grenlandii.