Marta Łęgowik


Tańczy od dzieciństwa. W 1998 roku wzięła udział w pierwszej lekcji tańca klasycznego w Społecznej Szkole Baletowej w Częstochowie. To tam tak naprawdę rozpoczęła się jej prawdziwa przygoda z tańcem. Taniec klasyczny stał się jej pasją, w kolejnych latach poznawała inne techniki tańca, takie jak taniec współczesny czy ludowy.
Mając 16 lat zaczęła tańczyć w zespole tańca jazzowego „Atak” pod okiem pani Katarzyny Drążek. W technice tej zakochała się bez pamięci. Warsztaty w Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Kaliszu, czy w Kielcach stały się codziennością.
W 2007 roku dostała się na wymarzony kierunek: Choreografia i Techniki Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi.
W latach 2009-2011 przekazywała zaś swoją taneczną wiedzę w Społecznej Szkole Baletowej, w której nadal była uczennicą. Chodziła na zajęcia baletu, tańczyła na scenie, jednocześnie prowadząc własne grupy.
W 2010 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi, zaś w 2011 roku trzymała w rękach dyplom Społecznej Szkoły Baletowej.
Regularnie bierze udział w tanecznych projektach, performance’ach i teledyskach. W 2019 roku rozpoczęła kurs instruktora tańca jazzowego w Mazowieckim Instytucie Kultury. Jej ulubionym stylem jest broadway jazz, w którym czuje się jak ryba w wodzie.
W 2016 roku Marta pobierała naukę tańca w Broadway Dance Center w Nowym Jorku, zaś w 2017 roku przeprowadziła się na Islandię, gdzie spędziła pół roku i pracowała jako nauczyciel broadway jazzu w Bryn Ballett Akademian.
Jest ciepłym, motywującym i wyrozumiałym nauczycielem. Często mówi, że „Taniec musi wypływać z duszy”. Na jej lekcji poprawicie więc nie tylko technikę, ale poczujecie także radość płynącą z tańca!
Zajęcia z Martą to potężna dawka endorfin!

Kobieta w tiulowej ciemnej sukience w podskoku w pozycji szpagatu.