Mokotowska akcja poboru krwi

Akumulator/ parter

8 kwietnia 2024 r. (poniedziałek), godz. 8:00-13:00, zapraszamy do Domu Kultury KADR w Warszawie, przy ul. Wincentego Rzymowskiego 32, na drugą w tym roku mokotowską akcję poboru krwi organizowaną przez Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża (Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „S.R.O. Warszawa”) we współpracy z Urzędem Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Domem Kultury KADR, 18. SBOT, Westfield Mokotów, stowarzyszeniem HEIMUR oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Dla wielu pacjentów w szpitalach Twoja krew może być szansą na życie lub powrót do zdrowia. Twoja jedna donacja (450 ml krwi) ratuje życie aż trzech osób, dzięki czemu oddając krew 4 lub 6 razy w roku możesz uratować życie nawet 18 osobom.
Jeśli jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia, ważysz co najmniej 50 kilogramów i nie masz przeciwwskazań zdrowotnych, to przyłącz się do naszej akcji i dołącz do grona KRWIODAWCÓW.

Przed oddaniem krwi zjedz lekkie śniadanie i dobrze się nawodnij. Do oddania krwi przyjdź wypoczęty i nie zapomnij o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości.

kropla krwi kropla krwi