– artystycznie o problemie depresji wśród dzieci i młodzieży
sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
Pędzący świat, wygórowane wymagania, nagradzanie rosnących ambicji. To dziś faworyzowane i ciągle obecne na ekranach smartfonów wzorce, które prowokują podważanie własnej wartości i mogą przyczyniać się do pogorszenia samooceny, a przez to samopoczucia. Według Forum Przeciw Depresji w 2022 r. w grupie starszych nastolatków aż 20 proc. z nich cierpiało na kliniczną depresję. Zjawisko zdaje się być na tyle częste, że wymaga uwagi i opieki, a młodzi ludzie już na wczesnym etapie swojej drogi w dorosłość mogą potrzebować profesjonalnego wsparcia.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) za 6 lat depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. Dlatego misją tego projektu jest budowanie świadomości, tolerancji i wzajemnego szacunku wśród społeczności lokalnej i uczniów warszawskich szkół, dzięki łączeniu psychoedukacji ze światem artystycznym. Nagłośnienie problemu, reagowanie i wspieranie.
Refleksja na ten temat stała się impulsem do powstania projektu i stworzenia spektaklu tanecznego „NIE GAŚNIJ”, w wykonaniu Tanecznej Grupy Teatralnej z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „70”. Przedstawienie to jest zwieńczeniem pracy nad projektem „NIE GAŚNIJ – artystycznie o problemie depresji wśród dzieci i młodzieży” w ramach której powstało widowisko teatralno-taneczne. Trudny i ważny temat w ciekawej, przystępnej formie. Spektakl opowiada o codzienności młodego pokolenia, skrajnych emocjach i decyzjach, które mogą skończyć się tragicznie. Choć jeśli zauważą siebie nawzajem, to może znajdą inne rozwiązanie…
Taneczna Grupa Teatralna działa od 2018 roku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „70” na Mokotowie i ma na swoim koncie trzy spektakle „Magiczny prezent”, „Zielono mi” oraz „Christmas Show” które obejrzało ponad 4500 widzów na Mazowszu i Dolnym Śląsku. W spektaklu swoje umiejętności zaprezentuje 23 tancerzy w wieku 12-19 lat, które od lat pasjonują się tańcem i teatrem. Całość jest efektem współpracy grupy tancerzy, choreografów, rodziców i partnerów.
Reżyseria, choreografia, koncept: Agnieszka Penczonek
Choreografia (gościnnie): Agnieszka Cichocka- Miłosz; Paweł Michno; Aleksandra Tucka; Zuzanna Żółtowska
Realizacja: Ognisko Pracy Pozaszkolnej „70”
TANCERZE: Zuzanna Błaszczyk, Natalia Ceglińska, Alicja Chmiel, Jakub Degis, Natalia Degis, Olga Dej, Matylda Figurska, Amelia Jaguś, Zuzanna Jaroszek, Zofia Kiejna, Weronika Kowalska, Kamila Kozłowska, Zuzanna Krzywik, Marta Miazio, Lena Molska, Antonina Mroczkiewicz, Beata Pizoń, Blanka Prusak, Łucja Stangret, Antonina Siebuła, Zuzanna Wicik, Weronika Wojtasik, Zofia Wojtasik
Czas trwania wydarzenia: 60 minut