O Krasnoludkach i Sierotce Marysi

7 maja 2024 godz. 11:00 Dom Kultury KADR – wstęp wolny
W ramach projektu odbyły się dwa pokazy: Ośrodek Kultury „Arsus” (16.04) i Terminal Kultury Gocław (30.04).

Scenariusz i reżyseria: Joanna Mazewska
Muzyka: Wojciech Żmuda
Występują: Magdalena Daszkiewicz, Katarzyna Gruszewska, Joanna Mazewska, Katarzyna Wypchło

„O krasnoludkach i sierotce Marysi” to spektakl oparty o fragmenty książki Marii Konopnickiej pod tym samym tytułem. Opowiada historię tytułowej sierotki Marysi, jej kłopotów z lisem, utracie gąsek oraz jak krasnoludki pomogły jej w tej biedzie.

Pokazuje również, w jakie tarapaty można wpaść, kiedy jest się zbytnio zapatrzonym w siebie oraz że warto się nie poddawać w dążeniu do celu, choćby osiągnięcie naszych marzeń wydawało się niemożliwe.

Spektakl wpisuje się w nurt teatru lalek – wykorzystane w nim zostaną różnorodne lalki, zarówno te bardziej tradycyjne, jak i lalki wymykające się konwencjonalnym podziałom, a także różne techniki animacji. W spektaklu będą również momenty interaktywne, w których postacie na scenie będą zasięgać porady widowni. Dzieci będą więc mogły czynnie uczestniczyć w przedstawieniu, co zawsze pomaga im lepiej się zaangażować i bardziej skupić uwagę na tym, co się dzieje na scenie. Spektakl będzie także pełen fantastycznej muzyki i piosenek, w których pobrzmiewać będzie z lekka ludowość i najlepsze wzorce muzyczne.

Po spektaklu, który trwać będzie około godziny, nastąpią także krótkie 20-30 minutowe warsztaty dotyczące teatru lalek, sposobów wykonania najprostszych lalek teatralnych w domu, a także ich animacji.

Projekt został dofinansowany ze środków Biura Edukacji m. st. Warszawy

kolorowy plakat przedstawiający 7 krasnoludków