Odwiedziny labradorki Lary

godz. 11.00 – dzieci (5-7 lat + opiekun)
godz. 12.30 – dzieci (8-12 lat + opiekun)
sala: Marzyciel, 007 parter
wstęp: 25 zł/ para (uczestnik + opiekun), zapisz się i zapłać online lub w recepcji DK Kadr

18 maja spróbujemy rozwiać wszelkie wątpliwości rodziców co do często wyrażanych marzeń dziecka o potrzebie posiadania psa. ” Na warsztat” weźmiemy zaprawioną w bojach Larę, czarną labradorkę, będącą za pan brat z występami gościnnymi przed dziećmi, dziećmi niepełnosprawnymi, osobami starszymi i rodzicami, którzy gdzieś w głębi chowają dziecięce pragnienia o mieszkaniu z czworonogiem.


O tym jaki jest pies każdy ma pojęcie, my spróbujemy zajrzeć głębiej. W końcu, nie od parady spotykamy się z weterynarzem. Doktor Maciek/ edukatorka Ania opowie nam o zdrowiu psa, chorobach i leczeniu, a we wszystkich tych poważnych czynnościach wspomoże ich Lara i pozwoli nam z bliska obejrzeć zęby, język, zajrzeć do ucha i wymacać twardość brzucha. Dowiemy się czy pies ma pępek i ile maluchów może urodzić psia mama w jednym miocie.


Poruszymy kwestie dotyczące behawioru, przyjaźni psa z człowiekiem, ciekawych i ciekawszych ras oraz umaszczenia, a także spraw poważnych: bezdomności i sposobach jej zapobiegania oraz możliwości bycia opiekunem 'kundla burego’. Nie zawahamy się (zwłaszcza prowadząca Ania) wspomnieć o aspektach mniej różowych, albowiem nic co psie nie jest nam obce; chcemy podkreślić wszelkie elementy wspólnego życia, bądź co bądź ze ssakiem.

Wszystkich począwszy od 5. roku życia zapraszamy z rodzicami, zwłaszcza tymi, którzy w dzieciństwie sami marzyli o psim przyjacielu…
Spotkanie przewidziane jest na ok. 60 min.
Ze względu na komfort zwierząt, uczestników i prowadzących liczba miejsca jest ograniczona.

O prowadzących:
Zajęcia od 2013 prowadzą: weterynarz oraz pedagog – wspólnie prowadzący gabinet weterynaryjny Uprzejmy Łoś oraz przyjaciele.
W roku 2016 nagrodzeni zostaliśmy Słonecznikami portalu rodzinnego CzasDzieci.pl za najlepszą inicjatywę edukacyjną w kategorii Przyroda.
Ponownie w 2023 r zdobyliśmy 1 miejsce! w kategorii Przyroda wśród nominowanych najlepszych dziecięcych inicjatyw plebiscytu Słoneczniki portalu parentingowego CzasDzieci.pl. Taka niespodzianka na 10. urodziny warsztatów edukacyjnych Uprzejmy Łoś KIDS!

Czarny pies rasy Labrador, na kolorowej smyczy