OPEN CALL

OPEN CALL czyli otwarty nabór inicjatyw młodzieżowych.

Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań artystycznych młodzieży w wieku 13-19 lat oraz wspieranie ich twórczych działań. W ramach Open Call będziemy prowadzić nabór inicjatyw w trzech kategoriach:

Otwarta Scena to cykl prezentujący amatorskie zespoły na profesjonalnej scenie. W listopadzie i grudniu scenę Domu Kultury KADR, na której występowała m.in. Margaret, Natalia Przybysz, Kaliber 44, Jan Ptaszyn Wróblewski, EABS czy Kasia Linz, udostępnimy młodzieżowym ekipom. Zapewniamy obsługę techniczną oraz promocyjną. O zakresie wsparcia szczegółowe informacje znajdziecie w infopacku. Zgłoszenia zespołów >>formularz online<< przyjmujemy do 16 czerwca.

Otwarte Studio Fotograficzne to cykl warsztatów dla grupy fotograficznych wolontariuszy. Zajęcia z fotografii sesyjnej poprowadzi w lipcu 2024 Przemek Wiśniewski. Od września do grudnia „Światłoczulki” zapraszą na sesję zdjęciową zespoły, które wystąpią w ramach cyklu Otwarta Scena lub osoby/grupy korzystające w ramach projektu ze studia nagraniowego. Materiał z sesji zdjęciowej będzie mógł zostać wykorzystany np. jako okładka podcastu, zdjęcie ilustrujące cover/własną kompozycję umieszczoną w serwisie youtube czy materiał promocyjny do social mediów.

Otwarte Studio Nagraniowe przestrzeń udostępniana od września do grudnia na inicjatywy młodych osób/grup młodzieżowych oraz jako sala prób – żeby zespoły i osoby mogły przygotować się do nagrań.

Projekt finansowany z Funduszu Edukacji Kulturalnej m.st. Warszawy, powstał w oparciu o diagnozę potrzeb młodzieży przeprowadzonej na jesieni 2023 roku przez Dom Kultury KADR i Młodzieżową Radę Dzielnicy Mokotów, przy współpracy z Młodą Warszawą.