Serdecznie zapraszamy na czerwcowe Otwarte Pracownie w DK Kadr, to czas, kiedy możemy podziwiać owoc całorocznej pracy naszych uczestników/czek zajęć, którzy z pasją i zaangażowaniem rozwijali swoje talenty artystyczne.
W programie Otwartych Pracowni znajdą się między innymi koncerty, spektakle teatralne i wystawa prac plastycznych. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Otwartych Pracowni jest bezpłatny, na spektakle teatralne obowiązuje rezerwacja miejsc.
Przyjdźcie by wspólnie z nami cieszyć się sukcesami naszych artystów.
– Pieśni wesela, pieśni smutku, 3.06. (poniedziałek), godz. 19.00
Koncert dawnych pieśni wiejskich – wiosennych, letnich, weselnych oraz lirycznych ballad, z różnych regionów Polski i Ukrainy, w wykonaniu uczestniczek grup „Śpiewanie po staremu” prowadzonych przez Jagnę Knittel.
– Zatańczmy razem! 6.06. (czwartek), godz. 17.00
Pokazy taneczno – ruchowe zajęć: „Break Academy”, „Street Dance”, „Show Dance”, „Taniec jazzowy”, „Balet”, „Akrobatyka”.
7.06. (piątek), godz. 19.00, wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr
8.06. (sobota), godz. 19.00, wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr
Premiera spektaklu teatru Kadratowi. Utwór oparty na prawdziwych wydarzeniach – procesach i egzekucjach rzekomych czarownic, które odbyły się w 1962 roku w miasteczku Salem w Stanach Zjednoczonych.
– Melodia młodych talentów, 14.06. (piątek), godz. 17.30
Pokaz muzycznych talentów sekcji Piano Forte pod opieką Magdy Kott. W tej wyjątkowej prezentacji dzieci wyrażą swoją pasję i zaangażowanie, pokazując magię muzyki poprzez dźwięki klawiszy.
– Żabia Galaktyka, 14.06. (piątek), godz. 19.00
Pokaz grupy TEATRALKA. Wyjątkowo dziwna załoga statku kosmicznego wyrusza w poszukiwaniu swojego miejsca we Wszechświecie. Kim naprawdę jest Lord Żabczas i dlaczego tak ważne są przyciski? Co wyniknie ze wspólnej podróży całkowicie różnych bohaterów? Historia lotu rakiety kosmicznej do Żabiej Galaktyki to tak naprawdę historia każdego, kto czasami ma wrażenie, że nie pasuje do swojego miejsca.
– „Co moje, to nie Twoje” oraz „Mniej czy więcej”, 15.06. (sobota), godz. 18.00
Akademia Teatru Muzycznego „Artysta” zaprasza na spektakle wieńczące całoroczną pracę uczestników zajęć.
Spektakl grupy starszej pt: „Mniej czy więcej” to tytuł naszego przedstawienia zainspirowanego powieścią Pani Doroty Masłowskiej „Jak zostałam Wiedźmą”. Baśniowej i czarodziejskiej aurze towarzyszą piosenki Agnieszki Osieckiej.
Młodzi artyści pod przykryciem postaci jaką jest wiedźma, próbują widzom zaznaczyć problem codziennego pośpiechu, wyścigu, który przynosi wszystkich coraz większe, większe …poczucie małości. Zadajemy pytanie czy w życiu chodzi o to, by mieć czegoś więcej czy mniej? Dla każdego to kwestia wyboru, świadomości, zauważenia problemu życia dorosłych w świecie materialnej pustki, pogodni za karierą oraz niezadbanie dialogu między bliskimi, relacji z własnym dzieckiem, które ucieka w świat wirtualnych emocji, telefonicznych gadżetów.
Piosenki oraz ruch sceniczny są pewną „klatką stop”, zatrzymaniem czasu, emocji, pokreśleniem problemu, zadania, łącznikiem pomiędzy kolejną sceną. Opiekę artystyczną przedstawienia zajęła się Anna Salamon.
Spektakl „Mniej czy więcej” przybrało formę wielobarwną, abstrakcyjną, czarodziejką. Grupa młodsza z przedstawieniem „Co Moje, to nie Twoje” wprowadzi nas w dobry humor poprzez zabawne sytuacje, które kreuje na scenie główni bohaterowie.
Przedstawienie inspirowane jest książka Doroty Gellner „Zając i dziecko”. Całość uzupełnia taniec i śpiew.
Młodzi artyści bardzo ambitnie podeszli do zadania, pracy nad rolą mówioną, jak i śpiewaną. To bardzo zdolni, ambitni młodzi aktorzy pomimo zróżnicowania wiekowego, potrafią współpracować na scenie, słuchać się, czerpać od siebie, myśleć kreatywnie, a jednocześnie dobrze się bawić.
– Letni koncert wokalny, 17.06. (poniedziałek), godz. 18.00
Koncert, na którym zaprezentują się uczniowie indywidualnych lekcji śpiewu oraz zespół muzyczny pod opieką Aleksandry Nykowskiej.
– Wizja Kultury, 20.06 (czwartek), godz. 18.00
Wernisaż prac uczestników i uczestniczek zajęć sztuk wizualnych DK Kadr, po której oprowadzą instruktorki: Anna Sobol, Ula Pielach-Gemzała, Agnieszka Glasenapp i Natalia Jakubowska.
– KADRx, 20.06. (czwartek), godz. 19.00
Uczestnicy i uczestniczki zajęć z emisji głosu wygłoszą inspirujące prezentacje, podczas których dowiemy się, z czym zmagali się podczas warsztatów i czy przybliżyli się do siebie i do swoich głosów.
– To jest tylko ROCK, 21.06. (piątek), godz. 17.30
Podróż po kompozycjach muzyki z lat 60-tych, 70-tych, 80-tych i 90-tych XX wieku. Znane standardy i ikony różnych gatunków muzyczny w nowej odsłonie.
– KOMETA, 22.06. (sobota), godz. 19.00, wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr
Spektakl dyplomowy Studia Teatralnego Kadr – I stopnia. Młoda kobieta, Sally Poppy, zostaje skazana na szubienicę. Kobieta twierdzi, że jest przy nadziei, a prawo zakazuje egzekucji ciężarnych, dlatego sąd nakazuje grupie ławniczek ogłoszenie jednomyślnego wyroku.
– Summertime Choir, 23.06. (niedziela), godz. 18.00
Koncert chóru Let The Dow Dow. Od energetycznych pieśni inspirowanych słońcem i plażą, po nastrojowe ballady przypominające letnie zachody słońca. Dołącz do nas i zanurz się w melodiach, które rozgrzeją Twoje serce i duszę. Wspólnie uczcijmy urok letnich dni i nocy podczas tego wyjątkowego wieczoru muzyki!
– Ballada o Marii Marten, 28.06. (piątek), godz. 19.00, wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr
Spektakl dyplomowy Studia Teatralnego Kadr – II stopnia. Maria Marten czeka na swojego kochanka w stodole, rok później jej ciało zostaje znalezione w worku. Zaczyna się obława.
– Bez słońca, 30.06. (niedziela), godz. 18.00
Spektakl taneczno-teatralny opowiadający o czterech kobietach, ich stanach, emocjach i przeżyciach. Inspiracją do stworzenia spektaklu były cztery pory roku i ich cechy charakterystyczne. Uczestniczki zajęć za pomocą ruchu wyrażają swoje przemyślenia, skojarzenia i odczucia. Występują: Natalia Cyniak, Agnieszka Rutkowska, Agnieszka Szelongiewicz, Dominika Więcławska. Reżyseria i choreografia: Milena Maciejewska.