Celem projektu jest rozwijanie postaw odpowiedzialnego i świadomego gospodarowania zasobami poprzez edukację ekologiczną i praktyczne działania ograniczające marnowanie roślin, podłoża i bioodpadów. Spotkania będą okazją do zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz integracji sąsiedzkiej wokół działań proekologicznych.
W programie:
• 6 spotkań „Przychodni dla roślin” połączonych z wymiankami roślin,
• 3 warsztaty z domowej produkcji biohumusu i zrównoważonej uprawy,
• spotkanie sieciujące o wermikompostowaniu dla kadr kultury.
Partnerem projektu jest Fundacja Ziemia ziemia.
Projekt promuje niemarnowanie roślin, ziemi i bioodpadów oraz dzielenie się nadwyżkami roślin w duchu gospodarki o obiegu zamkniętym i lokalnej współpracy.
Przychodnie dla roślin odbędą się w dniach:
26.04.2026 godz. 10.00-16.00
12.05.2026 godz. 15.00-21.00
28.05.2026 godz. 14.00–20.00
21.06.2026 godz. 10.00-16.00
5.07.2026 godz. 10.00-16.00
26.08.2026 godz. 14.00-20.00
Warsztaty „Robimy biohumus” – z wermikompostowania i zrównoważonej uprawy roślin domowych odbędą się w dniach:
17.05.2026 godz. 10.00-13.00 (obowiązują zapisy)
18.06.2026 godz. 17.00-20.00 (obowiązują zapisy)
13.09.2026 godz. 10.00-13.00 (obowiązują zapisy)
Projekt realizowany jest w ramach inicjatywy „Warszawskie Partnerstwa na rzecz niemarnowania zasobów” i kampanii „Myślę~ nie marnuję” (https://eko.um.warszawa.pl/niemarnuje).
