ROBOTYKA

ZIMA W KADRZE: Warsztaty dla dzieci 7-12 lat

22-26 stycznia 2024 r. (poniedziałek-piątek)
godz. 10.45-12.15
instruktorzy: Paulina Metkowska, Mateusz Metkowski
sala: Między słowami, 205, II piętro
opłata za cały cykl (5 dni): 280 zł/ od osoby

Podczas warsztatów dziewczynki i chłopcy projektują, programują i konstruują roboty. Pracujemy w oparciu o zestawy klocków Lego® Education.

Jak wyglądają nasze zajęcia?
Zajęcia odbywają się w formie warsztatów, na które składają się cztery zasadnicze części – prezentacja multimedialna, konstruowanie, programowanie i zabawa.
Podczas prezentacji poruszamy tematy związane z daną konstrukcją, robotyką, informatyką, ciekawostkami ze świata technologii i Lego®.

Przykładowe tematy:
– rekordy Guinnessa (czym są, skąd się wzięły, przykłady),
– czujniki ruchu i równowagi (zastosowanie w codziennym życiu)
– trzęsienia ziemi (przyczyny powstawania i rodzaje).

Następnie przychodzi czas na konstruowanie. Pomaga nam komputer z instrukcją i specjalnym oprogramowaniem oraz komplet klocków edukacyjnych. Jest też czas na programowanie, wprowadzanie zmian według własnych pomysłów i zabawę.

Oprócz doskonałej zabawy oferujemy dużą dawkę wiedzy, nowe znajomości, naukę współpracy i abstrakcyjnego myślenia.

Program zajęć na bieżąco dostosowujemy do umiejętności i zainteresowań uczestników (zapraszamy uczestników naszych poprzednich zajęć).

Dwoje chłopców siedzi przed laptopem, oboje cieszą się najprawdopodobniej na dobrze wykonanie zadanie, które zlecił im instruktor Dwoje chłopców siedzi przed laptopem, oboje cieszą się najprawdopodobniej na dobrze wykonanie zadanie, które zlecił im instruktor