Szkoła Teledysków PL Music Video Awards

10-12 maja (Łódź)
17-19 oraz 25 maja (Warszawa, Dom Kultury KADR, fot. Michał Mandecki)

Szkoła Teledysków to istniejący od 2008 r. projekt skierowany do aspirujących twórców filmowych – już pracujących lub rozpoczynających swoją przygodę zawodową. Podczas 10 edycji projektu udział w nim wzięło 300 osób i powstało 28 wideoklipów. W Szkole Teledysków powstały teledyski m.in. dla Mery Spolsky, Coals, Bedoesa, Sorry Boys, Lordofonu, i wielu innych.

Na projekt składają się zajęcia teoretyczne i praktyczne, uczące pracy w grupie oraz pełnego procesu tworzenia wideoklipów – od scenariusza, przez zdjęcia, montaż i postprodukcję. Do tej pory wiedzą z młodymi filmowcami dzielili się m.in. Konrad Aksinowicz, Jarosław Szoda, Grajper, Piotr Matejkowski, Agnieszka Kruk, Anna Maliszewska. Po serii weekendowych wykładów, warsztatów i konsultacji uczestnicy w trzech grupach stworzą teledyski do jednego z zaproponowanych utworów Rubensa, Margaret i Szarana.

Podczas 11 edycji Szkoły Teledysków mentorami grup będą: Roman Przylipiak – ceniony i uznany reżyser, twórca teledysków oraz wykładowca, Marek Skrzecz – wielokrotnie nagradzany reżyser teledysków i filmów dokumentalnych oraz Mac Adamczak – autor teledysków i widowiskowych obrazków dla świata reklam, który chętnie eksperymentuje z nowymi technologiami.

Zwieńczeniem projektu będzie uroczysta premiera wideoklipów na Gali Finałowej, podczas której uczestnicy zobaczą swoje prace na wielkim ekranie. Gotowe teledyski trafią też na oficjalne kanały artystów.