Zapraszamy na warsztaty animacji poklatkowej dla dorosłych.
Podczas spotkania dowiemy się czym jest animacja poklatkowa i jakie są zasady tworzenia filmu animowanego. Korzystając z fragmentów zebranych nagrań i ze starych zdjęć Służewca Przemysłowego będziemy wycinać, kleić, układać i fotografować, aby następnie stworzyć ruchomą opowieść za pomocą aparatu, prostych narzędzi cyfrowych i przede wszystkim – wyobraźni.
Co było na Mordorze zanim powstały biurowce? Ożywiamy archiwa dawnego Służewca! Pamiętacie bar Amazonka? A Mazowszankę, zakłady półprzewodników Tewa, budowę Osiedla Prototypów albo tutejsze pola kapusty? „Tajemnice Mordoru” to interdyscyplinarny projekt edukacyjno-animacyjny, którego celem jest stworzenie przestrzeni do artystycznych eksperymentów i twórczej współpracy sąsiadów oraz odkrywanie i upowszechnianie przez nich mało znanej historii Służewca Przemysłowego i najbliższej okolicy.
Warsztaty prowadzi Piotr Chmielewski – w swojej pracy stara się podejmować społecznie ważne tematy, dlatego oprócz filmów studyjnych, tworzy animacje kampanijne oraz edukacyjne dla organizacji pozarządowych. Animacja „Krab”, która jest jego reżyserskim debiutem, była wielokrotnie nagradzana na festiwalach w Polsce i zagranicą- również przez najmłodszą publiczność. Piotr od wielu lat prowadzi warsztaty z zakresu animacji i fotografii eksperymentalnej.
ZAPISY: https://forms.office.com/e/sBMB5fCPmw
Inne wydarzenia w ramach projektu:
Ożywiamy historie – warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży: 16.06 (niedziela), godz. 11.00,
Kiedy Służewiec był jeszcze wsią – wykład pana Tomasza Ziemskiego o historii wsi służewieckich: 15.06 (sobota), godz. 16.00,
Historia Służewca Przemysłowego – wykład Jacka Dudy: 12.09 (czwartek) godz. 18.00,
Spacery z przewodnikiem – wrzesień i październik.
Projekt realizowany od maja do końca listopada 2024 r. w partnerstwie z Westfield Mokotów, Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, portalem archiwów społecznych Służew i Służewiec, Stowarzyszeniem Lepszy Służewiec, Stowarzyszeniem Geocaching Warszawa oraz SP 191.
Patronat honorowy: Burmistrz Dzielnicy Mokotów
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
Materiały zamieszczone na stronie dostępne na licencji: CC BY-SA 4.0