Taniec towarzyski dla seniorów

piątek
godz. 9.00-10.00 gr. I podstawowa zapisz się i zapłać – ZAJĘCIA RUSZAJĄ W PAŹDZIERNIKU
godz. 10.10-11.10 gr. II kontynuująca zapisz się i zapłać
godz. 11.20-12.20 gr. III średniozaawansowana zapisz się i zapłać
godz. 12.30-13.30 gr. IV technika taneczna zapisz się i zapłać
godz. 13.40-14.40 gr. V zaawansowana zapisz się i zapłać
instruktor: Rafał Matysiak
opłata: 50 zł/ mies.
sala: Tańcząc w ciemnościach, 307 a/b, III piętro

Taniec Towarzyski dla dorosłych grupa podstawowa
Nauka i powtarzanie kroków i figur tańców towarzyskich od podstaw. Tańce Standardowe (ST) – Walc Angielski, Tango, Walc Wiedeński, Quickstep oraz Latynoamerykańskie – Cha Cha, Samba, Rumba, Jive. Ogólnorozwojowa rozgrzewka na początku rozwija ogólną sprawność i kondycję i przygotowuje do zajęć zmniejszając ryzyko kontuzji. Elementy tańców świata wprowadzają dodatkowe urozmaicenie. Zajęcia w cyklu rocznym (październik-czerwiec). Jedną z praktyk dydaktycznych jest zmiana partnerów w trakcie zajęć.

Taniec Towarzyski dla dorosłych grupa kontynuująca
Nauka i powtarzanie nowych kroków i figur tańców towarzyskich. Tańce Standardowe (ST) – Walc Angielski, Tango, Walc Wiedeński, Quickstep oraz Latynoamerykańskie – Cha Cha, Samba, Rumba, Jive. Grupa dla osób, które znają już podstawy tych tańców (min. rok nauki). Ogólnorozwojowa rozgrzewka na początku rozwija ogólną sprawność i kondycję i przygotowuje do zajęć zmniejszając ryzyko kontuzji. Choreografie taneczne uczą łączenia figur oraz ćwiczą pamięć. Elementy tańców świata wprowadzają dodatkowe urozmaicenie. Zajęcia w cyklu rocznym (wrzesień-czerwiec). Wskazane jest zapisywanie się w parze.

Taniec Towarzyski dla Seniorów grupa średniozaawansowana
Nauka i powtarzanie nowych kroków, figur i choreografii tańców towarzyskich. Tańce Standardowe (ST) – Walc Angielski, Tango, Walc Wiedeński, Quickstep oraz Latynoamerykańskie – Cha Cha, Samba, Rumba, Jive. Grupa dla osób, które mają już dobrze opanowane proste choreografie w tych tańcach (min. dwa lata nauki). Ogólnorozwojowa rozgrzewka na początku rozwija ogólną sprawność i kondycję i przygotowuje do zajęć zmniejszając ryzyko kontuzji. Choreografie taneczne uczą łączenia figur oraz ćwiczą pamięć. Podstawy techniki tanecznej poprawiają jakość i wygląd ruchu. Elementy tańców świata wprowadzają dodatkowe urozmaicenie. Zajęcia w cyklu rocznym (wrzesień-czerwiec). Jedną z praktyk dydaktycznych jest zmiana partnerów w trakcie zajęć.

Taniec Towarzyski dla Seniorów technika taneczna
Nauka i ćwiczenie techniki tańców towarzyskich. Tańce Standardowe (ST) – Walc Angielski, Tango, Walc Wiedeński, Quickstep oraz Latynoamerykańskie – Cha Cha, Samba, Rumba, Jive. Grupa dla osób, które bardzo dobrze znają już te tańce i chcą nauczyć się prawidłowego i bardziej zaawansowanego ruchu w poszczególnych krokach i figurach tanecznych. Ogólnorozwojowa rozgrzewka na początku przygotowuje do zajęć zmniejszając ryzyko kontuzji oraz do pracy z ciałem. Poszczególne ćwiczenia techniczne uczą „rozumieć” i czuć swoje ciało oraz nad nim panować w celu uzyskania eleganckiego, bezpiecznego i widowiskowego ruchu. Zajęcia w cyklu rocznym (wrzesień-czerwiec). W tej grupie większość ćwiczeń wykonywanych jest indywidualnie, więc nie ma wymogu posiadania pary.


Taniec Towarzyski dla Seniorów grupa zaawansowana
Nauka i powtarzanie zaawansowanych kroków, figur i choreografii tańców towarzyskich. Tańce Standardowe (ST) – Walc Angielski, Tango, Walc Wiedeński, Quickstep oraz Latynoamerykańskie – Cha Cha, Samba, Rumba, Jive. Grupa dla osób, które bardzo dobrze znają już te tańce (min. trzy lata nauki). Ogólnorozwojowa rozgrzewka na początku rozwija ogólną sprawność i kondycję i przygotowuje do zajęć zmniejszając ryzyko kontuzji oraz do pracy z ciałem. Rozbudowane choreografie taneczne uczą łączenia figur, planowania przestrzennego oraz ćwiczą pamięć i orientację przestrzenną. Elementy techniki tanecznej poprawiają jakość i wygląd ruchu. Elementy tańców świata wprowadzają dodatkowe urozmaicenie. Zajęcia w cyklu rocznym (wrzesień-czerwiec). W tej grupie sugerowane jest tańczenie w stałych parach.

Dwie tańczące pary na scenie