Taniec użytkowy

poniedziałek
godz. 18.20-19.50
środa
godz. 18.45-20.15
instruktor: Piotr Woźniak
opłata: 220 zł/ mies., zajęcia próbne: 50 zł
sala: Marzyciel, 007A, parter

Szanowni Państwo, informujemy, że zajęcia rozpoczną się po zebraniu 6 par.

Zajęcia przeznaczone dla osób pragnących szybko i skutecznie nauczyć się swobodnego tańca w parze, w najróżniejszych rytmach aktualnie obecnych na naszych parkietach, niezależnie czy będzie to wesele, bal sylwestrowy, studniówka czy dyskoteka.

Umożliwia to ciekawie dobrany program zajęć, stawiający za cel przede wszystkich użytkowość i uniwersalność uczonych kroków. Będziemy uczyć się: disco samby, jive’a użytkowego, foxtrot’a użytkowego, chachacha, ale przede wszystkim uniwersalnego tańca „2 na 1” lub walca wiedeńskiego.

Na popularność tańca użytkowego składa się: prostota, widowiskowość różnych obrotów, fantazyjnych figur, które przyciągają uwagę i podziw oglądających. Można go zatańczyć do każdej muzyki, technika ustępuje miejsca fantazji, a skomplikowane kroki – radości wspólnej zabawy. To świetna szkoła dla Panów w opanowaniu trudnej sztuki prowadzenia partnerki i zabłyśnięcia na parkiecie. Krok podstawowy w różnych szkołach może być tańczony nieco inaczej, jednak cechą charakterystyczną disco jest liczenie – na 3 (raz, dwa, “dostaw”).

Uczestnicy mogą wpływać na program zajęć, zgłaszając instruktorowi swoje preferencje co do wyboru tańców i zakresu ich nauki. Jest to elastyczne podejście, które tworzycie Wy sami.

Para tancerzy.