Wakacyjny intensywny kurs tańca i akrobatyki

22-26 lipca 2024 r. (poniedziałek-piątek)

grupa 1 – dzieci 7-9 lat
godz. 10:00-11:00 (dzieci 7-9 lat) – Akrobatyka/Parkour (sala: Tupot Małych Stóp, 305)
godz. 11:10-12:10 (dzieci 7-9 lat) – Commercial dance/Street dance (sala: Do utraty tchu, 315)

grupa 2 – młodzież (10-15 lat)
godz. 10:00-11:00 (dzieci i młodzież 10-15 lat) – Commercial dance/Street dance (sala: Do utraty tchu, 315)
godz. 11:10-12:10 (dzieci i młodzież 10-15 lat) – Akrobatyka/Parkour (sala: Tupot Małych Stóp, 305)

instruktorzy: Katarzyna Kwiatkowska (taniec), Tomasz Trzupek (akrobatyka)
opłata za zajęcia: 260 zł/5 dni

Commercial Dance/ Street Dance to doskonała zabawa w rytmie popularnych Hitów. To właśnie na tych zajęciach nauczysz się choreografii do piosenek ulubionych artystów. Zajęcia zapewniają również wszechstronność, dzięki nauce wielu podstaw i stylów. Uczą synchronizacji w grupie oraz odpowiedniego prezentowania się na scenie czy też przed kamerą.
Taniec ten jest popularny ze względu na swoją dynamiczność i różnorodność, łączy elementy wielu innych stylów tanecznych, takich jak: hip-hop, street dance czy dancehall, co pozwala na tworzenie interesujących i zróżnicowanych sekwencji tanecznych. Jest to bardzo nowoczesny kierunek tańca, który wziął się z teledysków czy pokazów podczas koncertów.
Zajęcia zaczynają się krótką rozgrzewką, każdy trening oparty jest głównie na tworzeniu choreografii, jednak, aby dany układ wyglądał jak najlepiej, niezbędne jest najpierw poznanie podstaw różnych stylów tanecznych, które będą użyte w danej choreografii

Akrobatyka/Parkour
Na specjalnie wyposażonej sali dziecko rozwinie nowe umiejętności gimnastyczne, akrobatyczne oraz pozna techniki Parkour czyli pokonywanie zwinie przeszkód niczym ninja. Wykwalifikowana kadra zapewnia dzieciom bezpieczeństwo, fantastyczną zabawę oraz wsparcie w kształtowaniu cech motorycznych. Na zajęciach skupimy się na kształtowaniu koordynacji ruchowej i gibkości, celem przygotowywania do coraz bardziej złożonych elementów ruchowych, pomagających zaadaptować uczestników do każdego rodzaju wykonywanego sportu. Nie zabraknie takich ćwiczeń jak stanie i chodzenia na rękach, mostki, piramidki oraz w późniejszym etapie, przerzuty oraz inne akrobatyczne ewolucje.
Skupimy się również na bezpiecznym upadaniu i lądowaniu. Są to umiejętności przydatne nie tylko w parkourze, ale również w innych sportach i codziennym życiu. Z czasem będziemy wprowadzać coraz bardziej zaawansowane elementy oraz ich kombinacje (estetyczne łączenia figur akrobatycznych).
Wszystkie ćwiczenia dostosowywane są przez trenera do indywidualnych możliwości i predyspozycji dzieci. Treningi prowadzone są z zachowaniem należytej ostrożności i asekuracji instruktora, który przede wszystkim dba o bezpieczeństwo uczestników. Uczymy się poprzez zabawę, ale nie zapominamy o zaangażowaniu i dobrym humorze!

Dlaczego warto wybrać na nasze zajęcia podczas lata:
Lato to czas relaksu i zabawy, a nasze zajęcia idealnie wpisują się w ten klimat. Taniec do ulubionej muzyki sprawia mnóstwo przyjemności i może być formą rozrywki, a akrobatyka dodaje energii i pozytywnie nastraja na resztę dnia. To znakomita propozycja na aktywne, zdrowe i przyjemne spędzenie czasu.

Nastolatki uczą się kroków tanecznych pod okiem instruktora. Nastolatki uczą się kroków tanecznych pod okiem instruktora. Nastolatki uczą się kroków tanecznych pod okiem instruktora. Nastolatki uczą się kroków tanecznych pod okiem instruktora. Nastolatki uczą się kroków tanecznych pod okiem instruktora. Nastolatki uczą się kroków tanecznych pod okiem instruktora.