„Wywiad”

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

„Wywiad” – sztuka na podstawie jednoaktówki Petera Sueta, za którą otrzymał Pulitzera – najważniejszą nagrodę literacką.
Pewnego dnia żydowskiego krawca Abrahama Moskowitza odwiedza agent Shannon. Niewinne wypełnienie formularza rozpoczyna „więzienny eksperyment” ujawniający tragiczne fakty z przeszłości: ucieczkę przed pogromami, pobyt w obozie koncentracyjnym i śmierć bliskich w warszawskim gettcie.
Spektakl w języku polskim.

Adaptacja sceniczna i reżyseria: Roman Skorovskyy
Asystent reżysera: Natalia Skorovska
Muzyka: Mikołaj Trzaska

Obsada:
Olena Kovalets – agent Shannon
Olek Mincer – krawiec Abraham Moskovitz
Hanna Novak – Golda, żona Abrahama Moskovitza

Spektakl wyreżyserował Roman Skorovskyy – reżyser, aktor. Ukończył Kijowski Narodowy Uniwersytet Kultury i Sztuki ze specjalnością – aktor, reżyser zespołu teatralnego. Występował w filmach Wojciecha Smarzowskiego (Wołyń, Kler, Wesele) i Agnieszki Holland (1983, Mr. Jones). Laureat licznych nagród w Ukrainie i Polsce. Pomysłodawca i założyciel Teatru MiędzyNarodowego w Warszawie, który łączy pracę zawodowych aktorów z Polski, Ukrainy i Białorusi z młodymi adeptami sztuki aktorskiej.

Główną rolę zagra Olek Mincer – urodzony we Lwowie polski, włoski i żydowski aktor teatralny i filmowy. W latach 1978-1984 występował w Teatrze Żydowskim w Warszawie. W 1984, po ślubie z Laurą Quercioli, wyjechał na stałe do Rzymu, gdzie kontynuuje karierę aktorską.

Kilkadziesiąt par zniszczonych butów dziecięcych, damskich i męskich