Robotyka

wtorek
godz. 16.30-18.00
godz. 18.10-19.40
instruktorzy: Paulina Metkowska, Mateusz Metkowski
opłata: 200 zł/mies., zajęcia próbne: 50 zł
sala: Między słowami, 205, II piętro

Nasza robotyka to warsztaty oparte na specjalnych, edukacyjnych zestawach klocków Lego® (na zajęciach pracujemy z Lego® WeDo 2.0 oraz LEGO® Education SPIKE™ Prime).

Zajęcia odbywają się w formie warsztatów, na które składają się cztery zasadnicze części – prezentacja multimedialna, konstruowanie, programowanie i zabawa.Podczas prezentacji poruszamy tematy związane z daną konstrukcją, robotyką, informatyką, ciekawostkami ze świata technologii i Lego®. Przykładowe tematy – Rekordy Guinnessa (czym są, skąd się wzięły, przykłady), czujniki ruchu i równowagi (zastosowanie w codziennym życiu), trzęsienia ziemi (przyczyny powstawania i rodzaje).
Następnie przychodzi czas na konstruowanie. Pomaga nam komputer z instrukcją i specjalnym oprogramowaniem oraz komplet klocków. Gdy budowla jest gotowa programujemy. W programach Lego® jest to bardzo proste i intuicyjne. Dzieci układają odpowiednie ikonki według wzoru, który potem wprawia konstrukcję w ruch. Jest też czas na dobudowywanie i zabawę.

Program zajęć na bieżąco dostosowujemy do wieku, zainteresowań i doświadczenia uczestników. Zapraszamy uczestników zajęć z poprzednich lat.

Komputer i zestaw klocków edukacyjnych wykorzystywanych do stworzenia robota