„Baw mnie”

sala: Broadway
wstęp: 10 zł / 20 zł, kup bilet online lub w recepcji DK Kadr

Baw mnie – polskie filmy i seriale w piosence „Jan serce”, „Halo Szpicbródka” czy „Noce i dnie” – to jedne z najbardziej znanych i lubianych filmów i seriali. Równie dużą popularność zyskały pochodzące z nich piosenki. Dlatego podczas koncertu przypomnimy m.in. „Baw mnie” z filmu „Och, Karol”, „Uciekaj moje serce” Seweryna Krajewskiego znane z filmu „Jan Serce”, czy „Od nocy do nocy” Haliny Kunickiej. Ponadto w repertuarze „Szukaj mnie” z kultowego filmu „Kogel Mogel, Matki, żony i kochanki” z serialu o takim samym tytule, a także „Czterdzieści lat minęło” z jednego z najpopularniejszych seriali czasów PRL.

Recital „Baw mnie” to sentymentalna podróż do świata polskich filmów i seriali, podróż do kompozycji Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, Seweryna Krajewskiego, Włodzimierza Korcza czy Krzesimira Dębskiego; podróż do tekstów tak wybitnych twórców jak Marian Hemar, Agnieszka Osiecka, czy Jacek Cygan, a wszystko to w nowych, jazzowych aranżacjach przy akompaniamencie fortepianu i kontrabasu.

Wystąpią:
Aleksandra Wylężek
– śpiew
Wokalistka, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej na łódzkiej Akademii Muzycznej. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali (m.in. Pejzaż bez ciebie w Toruniu, Spotkań zamkowych w Olsztynie, a także zwyciężczyni Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów im. A. German. Pochodzi ze Śląska. Od lat zakochana była w muzyce i teatrze. Kształciła się
w szkole muzycznej w klasie fletu poprzecznego. Po maturze przyszedł czas na przeprowadzkę, studia dziennikarskie, a tuż po nich – na upragnioną Akademię Muzyczną. Brała udział w licznych koncertach, występując u boku takich artystów jak Justyna Steczkowska, Alicja Majewska czy Magda Umer. Na co dzień koncertuje także z repertuarem, na który składają się polskie piosenki z lat 60. i 70., najpiękniejsze utwory dwudziestolecia międzywojennego, a także standardy swingu i jazzu.

Przemysław Zalewski – piano
Pianista, akompaniator, aranżer. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. Współpracował przy produkcji programów telewizyjnych m.in. The Voice of Poland, Must be the music. Akompaniator na festiwalach i konkursach: Turnieju poezji we Włocławku, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Warszawskich Warsztatach Gospel, Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Pamiętajmy o Osieckiej, Festiwalu Malwy. Współpracował z licznymi zespołami i artystami, m.in. Sound’n’Grace, Jeden Osiem L, Agnieszką Włodarczyk, Moniką Urlik, Małgorzatą Kozłowską, Katarzyną Dereń, Katarzyną Misiewicz, Haliną Mlynkovą oraz Izabelą Szafrańską.

Paweł Puszczało – kontrabas
Kształcił się na wydziale jazzu w Warszawie przy ul. Bednarskiej, a następnie rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kontrabasu.
W 2009 roku uzyskał tytuł magistra, a od 2015 roku do chwili obecnej jest wykładowcą na łódzkiej Akademii Muzycznej. Współpracuje z najwybitniejszymi artystami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi, a znajdują się wśród nich m.in. Marc Bernstein, Wojciech Gogolewski, Zbigniew Namysłowski, Janusz Szrom, Kuba Badach, Sławek Uniatowski, Lora Szafran czy Krystyna Prońko.

Młoda kobieta ubrana w różowy żakiet.