Czytanie nut

sala: Tupot Małych Stóp, 305, III piętro

Z chórem VRC zapraszamy na otwarte cykliczne zajęcia z czytania nut głosem dla dorosłych.

Nuty to dla ciebie czarna magia? Przyjdź i przekonaj się, że to nie takie straszne! Jeśli chcesz poznać podstawy zapisu nutowego lub poszerzyć swoją wiedzę, poćwiczyć słuch muzyczny, intonację i poczucie rytmu, to jest bardzo dobra okazja.

Zajęcia prowadzi znakomita dyrygentka Chóru VRC Joanna Maluga, na co dzień wykładowczyni Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Pomysłowe i różnorodne ćwiczenia prowadzone w miłej atmosferze to dobry sposób, by nabrać wprawy w rozumieniu zapisu i czytaniu utworów oraz rozwijać ogólną muzykalność. Systematyczny udział z pewnością pomoże w rozwoju muzycznym wszystkim śpiewającym i muzykującym, a także tym, którzy dopiero o tym marzą.

Zajęcia są nieodpłatne, odbywają się raz w miesiącu w niedzielę. Zapraszamy tylko osoby dorosłe. Czas trwania spotkania: 3 godziny.

Uwaga: najbliższe zajęcia to trzecie spotkanie w tym cyklu, więc grupa jest już zaawansowana. Osobom zupełnie początkującym sugerujemy rozpoczęcie zajęć w kolejnym cyklu (od września 2024).

Zapis nutowy na kartce formatu A4.