Deviant Blues i Malarze

sala: Broadway
wstęp: 30 zł, kup bilet online lub w DK Kadr

Deviant Blues i Malarze – nieprzewidywalne dźwięki Delty Missisipi

Deviant Blues wprowadza eksperymentalne podejście do bluesa pochodzącego z głębokiej Delty Mississippi, zderzając improwizację free jazzową ze zelektryfikowanym bluesowym brzmieniem. Ich repertuar to klasyczne bluesowe pieśni i hołd dla wielkich postaci jak Skip James, Robert Johnson, Muddy Waters czy Howlin’ Wolf, ale także autorskie utwory Johna Cornella przesiąknięte klimatem Południa. Ważnym elementem koncertów grupy są powstające w gęstym wirze improwizacji spontaniczne kompozycje kreowane wokół bluesowych tematów. Muzyczne poszukiwania kwintetu to współczesna eksploracja rozmaitych muzycznych osadów i warstw Delty. Tak jak wstępując do rwącej rzeki Missisipi ciężko powiedzieć co się stanie, tak każdy występ Deviant Blues jest niepowtarzalny. Chwila nieuwagi wystarczy, aby zostać porwanym przez nurt.

Skład:
John Cornell: wokal, wiolonczela elektryczna
Maciej Szwarc: gitara elektryczna
Łukasz Kacperczyk: syntezator modularny
Dominik Mokrzewski: perkusja i przedmioty
Jan Małkowski: saksofon, harmonijka ustna

Malarze

Malarze to kolektyw wizualizatorów, który zrodził się z potrzeby współpracy i wprawienia w ruch kolorów oraz znaków, które w codziennej praktyce malarskiej powstają zazwyczaj w samotności i pozostają statyczne. Grupa działa najczęściej w kooperacji z muzykami tworzącymi muzykę eksperymentalną i improwizowaną. Skład: Mikołaj Chylak, Jędrek Owsiński, Marek Zając – wizualizacje analogowe + Tomek Melissa – komputer.

Członkowie zespołu znajdują się w łazience i patrzą w lustro, częściowo odwróceni Członkowie zespołu znajdują się w łazience i patrzą w lustro, częściowo odwróceni