Dlaczego Godot?

„Czekając na Gogota” Samuela Becketta w interpretacji amatorskiej grupy teatralnej „Rubus”. Spektakl został wzbogacony autorskimi ilustracjami Romana Gajewskiego zaanimowanymi przez Michała Zawodnika.

Dlaczego akurat Godot? Bo, jak mówią członkowie i czlonikie grupy: „Pokazuje wytrwałość człowieka w oczekiwaniu na spełnienie najskrytszych, marzeń, planów, nadziei i długiej drogi do osiągnięcia wymarzonego celu. Nie wszystkie postanowienia jesteśmy w stanie urzeczywistnić. To trochę współczesne zaprzeczenie coachingu i maksymy <<The sky is the limit>>. Chcemy pokazać, że życie ma sens i można być szczęśliwym nie tylko osiągając zawyżone cele”.

Podczas cotygodniowych prób amatorzy i amatorki sztuki teatralnej mierzą się z własną interpretacją utworu. W efekcie demokratycznej pracy w dialogu powstaje spektakl, którego premiera odbyła się 7 czerwca 2023. Spektakl został wzbogacony autorskimi ilustracjami Romana Gajewskiego zaanimowanymi przez Michała Zawodnika.

Wraz z drugim graniem spektaklu we wrześniu 2023 odbędzie się spotkanie pospektaklowe z publicznością oraz warsztaty prowadzone przez aktorów i aktorki przy wsparciu reżysera.

Projekt sfinansowano z Funduszu Edukacji Kulturalnej m.st. Warszawy.