Gadki szmatki – kuchenne makatki

Projekt nawiązujący do tradycji wyszywania i prezentowania w domach kuchennych makatek, które zwykle zawierały pozytywne hasła i tworzyły element codziennego wystroju wnętrza. Projekt zakłada powrót do tej tradycji poprzez wykorzystanie formy tkaniny artystycznej do zaprezentowania aktualnych treści, słów, haseł.

Dzięki wykorzystaniu prostych ściegów hafciarskich wspólnie stworzymy prace, które staną się pretekstem do rozmowy. Nasze „gadanie” rozpoczniemy od projektowania wzorów, które będziemy wyszywać na kuchennych tekstyliach. Uczestniczki i uczestnicy będą mogli wyhaftować słowa, hasła, cytaty, które są dla nich ważne, które sami przygotują i którymi podzielą się w projekcie.

Warsztaty haftu zakończą się wspólną wystawą prac, która odbędzie się 26 listopada.

Udział w warsztatach haftu jest bezpłatny. Przychodząc na pierwsze warsztaty decydujesz się na udział w kolejnych – zgodnie z harmonogramem spotkań.

Projekt finansuje Miasto Stołeczne Warszawa, dzielnica MOKOTÓW.

Terminy warsztatów:
27.09 – warsztaty kaligrafii
04.10 – warsztaty kaligrafii
11.10 – warsztaty haftu
18.10 – warsztaty haftu
25.10 – warsztaty haftu
08.11 – warsztaty haftu

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowane osoby prosimy o wiadomość – kontakt@nitkomaniacy.pl

Fundacja Nitkomaniacy zapewnia uczestnikom niezbędne materiały do realizacji projektu. Jeśli jednak chcesz zrealizować projekt na własnej ściereczce, fartuszku, serwetce bądź jakiejkolwiek innej tkaninie – przynieś ją ze sobą.

Biała makatka na której wyszyte są słowa Gadki szmatki kuchenne makatki