Jak zostać architektem?

ZIMA W KADRZE: Jak zostać architektem? – warsztaty architektoniczne dla dzieci 7-12 lat

22-26 stycznia 2024 r. (poniedziałek-piątek)
godz. 12.30-14.00
instruktor: Mateusz Metkowski
sala: Między słowami, 205, II piętro
opłata za cały cykl (5 dni): 280 zł/ od osoby

Podczas zajęć rozwiążemy architektoniczne zagadki, skonstruujemy modele budynków, stworzymy różne prace konstruktorsko-plastyczne. Będziemy korzystać z różnych materiałów papierniczych, kreatywnych i plastycznych.

Chcemy rozbudzać ciekawość otaczającego nas świata i zapoznawać z podstawowymi pojęciami dot. architektury i otoczenia. Dodatkowo, poprzez praktyczne zadania, chcemy uczyć współpracy, ćwiczyć wyobraźnię i zdolności manualne.

Tematy zajęć będziemy dostosowywać do wieku, zainteresowań i doświadczenia zapisanych uczestników. Zapraszamy uczestników naszych poprzednich zajęć. Przygotowaliśmy dla Was nowe tematy!

Przykładowe tematy naszych zajęć:
Trzęsienia ziemi. Skąd biorą się trzęsienia ziemi i czy można je przewidzieć?
Na warsztatach porozmawiamy o trzęsieniach ziemi, zastanowimy się, dlaczego są niebezpieczne dla ludzi i budynków. Dowiemy się jak można się przed nimi zabezpieczyć. Następnie zbudujemy i przetestujemy własne konstrukcje.

Architektoniczne Cuda Polski
Jakie są najbardziej wyjątkowe i znane budowle w Polsce? Na zajęciach wybierzemy się w pasjonującą podróż po naszym kraju. Porozmawiamy o zabytkach, ciekawych obiektach i wyjątkowych dziełach architektów. Każdy uczestnik stworzy budynek z wcześniej przygotowanych materiałów.

Dachy i sklepienia
Czy kształt dachu ma jakieś znaczenie? Dlaczego dachy w górach są bardziej strome niż te na Mazowszu i co wspólnego z dachem mają starożytni Persowie i klimatyzacja? Porozmawiamy o dachach w różnych miejscach i czasach (jak kiedyś zabezpieczano domy?). Dowiemy się, czym jest krokiew i kalenica, następnie stworzymy własne konstrukcje – dachy.

Zbudowany z kolorowego papieru autobus.