JESTEŚMY TU!

Portrety Mokotowskich Wolontariuszek i Wolontariuszy

Chcąc podziękować mokotowskim Społecznikom, Społeczniczkom, Wolontariuszom, Aktywistkom za ich pracę, cztery domy kultury na Mokotowie (od lat działające ze społecznością lokalną) zorganizowały wspólny projekt społeczno-artystyczny: JESTEŚMY TU. Chcieliśmy ukazać w twórczej formie konkretne osoby aktywne w naszej dzielnicy, pokazać, że wolontariat to ludzie. W świat swobodnego tworzenia z tkanin wprowadziły nas Ewa Cieniak i Joanna Michalska – wieloletnie działaczki na Mokotowie. Oprócz aktywistów, z którymi działamy na co dzień, do wspólnej akcji zaprosiliśmy także inne organizacje i instytucje, które zrzeszają wolontariuszy, a także grupy nieformalne działające na rzecz swojej okolicy. Wspólnym działaniem chcieliśmy podziękować tym, którzy wychodzą z własnymi inicjatywami i pomagają nam na co dzień. „Wolontariat to konkretni ludzie, konkretne osoby, które działają na rzecz swojej okolicy. Chcieliśmy pokazać, że tu są, że nie jest to bezimienna masa” – opowiada jedna ze współautorek projektu, Dominika Dzieniszewska. Zaprosiliśmy wszystkich do stworzenia swojego autoportretu na dużej tkaninie w domowym zaciszu. 5 grudnia – w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – wszystkie portrety spotkały się w przestrzeni publicznej Mokotowa. Połączone ze sobą wędrowały przez dzielnice, można było je spotkać w metrze, na wiaduktach czy na podwórkach. Podczas przemarszu odwiedziliśmy także wszystkie domy kultury.

To nie koniec! Chcemy, żeby akcja z każdym rokiem przybierała na sile! Więc już teraz szykujcie się na grudzień 2021! Dalej BĘDZIEMY TU i będzie nas więcej 😊

Więcej zdjęć i relacji na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/381131219888124/

Media o projekcie:
Popołudnie z RDC
Warszawski Dzień” TVP3: (od 8. minuty)

Działanie finansowane było w ramach projektu „Ochotnicy Warszawscy” ze środków m. st. Warszawy wraz ze Służewskim Domem Kultury, Dorożkarnią i Centrum Łowicka.