Koncert fortepianowy Kamila Pacholca

sala: Broadway
wstęp wolny

Stowarzyszenie „Solidarni razem” zaprasza na koncert fortepianowy Kamila Pacholca. W programie utwory Ignacego J. Paderewskiego i Fryderyka Chopina.

Kamil Pacholec – absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Ewy Pobłockiej. W 2022 roku rozpoczął studia doktoranckie we Frost School of Music w Miami pod opieką prof. Kevina Kennera. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Wystąpił z recitalami na wielu renomowanych festiwalach pianistycznych w Polsce, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Japonii i USA, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu „Chopin i Jego Europa” w Warszawie, Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, festiwalu „Chopin a Paris”, festiwalach chopinowskich w Nohant, Londynie i Tokio oraz Festiwalu Paderewskiego w Raleigh. Przyniosły mu one wiele entuzjastycznych recenzji, podkreślając „doskonałe połączenie młodzieńczej świeżości z perfekcyjną techniką i głębokim zrozumieniem wykonywanej przez niego muzyki”.

Wielokrotnie występował w salach koncertowych: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Filharmonii Narodowej Ukrainy w Kijowie, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Filharmonii Bałtyckiej i Filharmonii Pomorskiej. 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wykład historyczny o Ignacym Janie Paderewskim przygotowany przez prof. Adama Wibrowskiego z Paryża oraz wystawa obrazów olejnych przygotowanych specjalnie na tę okoliczność przez artystów malarzy z Wilna (prof. Robert Bluj), Grodna (Andrei Filipovich) i Lwowa (dr Wasyl Dutek).

Dofinansowano za środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Elegancki mężczyzna dotyka klawiatury fortepianu