Król Maciuś

sala: Broadway
wstęp: 25 zł, kup bilet online lub w recepcji DK Kadr

Spektakl opowiada historię chłopca, który w wieku 10 lat musiał stanąć na czele swojego królestwa w bardzo odpowiedzialnej roli króla. W czasie spektaklu dzieci przekonają się, że dorosłość nie jest taka jak nam się do końca wydaje. Wcale nie można robić tylko tego na co ma się ochotę, a już na pewno nie jest tak, że nikogo nie trzeba pytać o zdanie. W rzeczywistości trzeba podejmować decyzje i być za nie odpowiedzialnym. Trzeba pamiętać, że wszystko co robimy niesie za sobą jakieś konsekwencje nie tylko dla nas, ale też dla innych. Tego wszystkiego dzieci nauczą się w czasie wspaniałej zabawy, którą gwarantuje im spektakl. Pojawi się też mnóstwo zaskakujących postaci.
Spektakl na motywach książki Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”

Wystąpią:

MAREK STAWARZ
Pomysłodawca i założyciel teatru. Scenarzysta, reżyser, aktor kabaretowy, kompozytor muzyki. W ramach działalności scenicznej zdobywca wielu festiwalowych nagród m.in. „Złote Pióro Ignacego Krasickiego za teksty”, „Nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu”, „Nagroda SAWP”, „Nagroda TVP Rozrywka”. Dwukrotny zwycięzca najbardziej prestiżowego w Polsce przeglądu kabaretowego „PAKA” oraz trzykrotny zwycięzca najstarszego festiwalu kabaretowego w Polsce „Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry”. Ośmiokrotnie zdobywał nagrodę Grand Prix na festiwalach w całym kraju, współtworzył „Krakowski Festiwal Kabaretowy Podgórek”, a także KFK – Krakowski Front Kabaretowy. Wielokrotny gość radiowej Trójki, a także programów telewizyjnych. Juror przeglądów teatralnych i kabaretowych. Sprzeciwia się telewizyjnemu banalizowania kabaretu jako formy rozrywki. Ceni kabaret za bezpośredni kontakt z widzem (czyli brak tzw. „czwartej ściany”), inteligentny żart oparty na zaskoczeniu, różnorodność form wizualnych i twórczych prezentowanych na scenie. Swoje doświadczenie przenosi na grunt teatru dla najmłodszych przełamując utarte schematy teatralnej sztuki.

MICHAŁ WIEWIÓRA
Aktor, muzyk i kabareciarz. Swoją pasję rozwijał już w szkole, gdzie grał w spektaklach rozwijając przy tym swój warsztat jak również całą sferę muzyczną. W późniejszych latach rozwijał się również jako kabareciarz. Na tym polu zdobył wiele nagród na ogólnopolskich festiwalach, były to m.in.: prestiżowy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kabaretowej i Aktorskiej (OSPA) (dwukrotnie I miejsce), krakowski Przegląd Kabaretowy PAKA czy Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry w Lidzbarku gdzie również otrzymywał najwyższe nagrody. Jego zespołu muzycznego można posłuchać na żywo w wielu klimatycznych miejscach w Krakowie. Człowiek z poczuciem humoru i z pozytywnym nastawieniem, lubiący pracę z najmłodszym widzem.

Kolorowa drewniana lalka prezentująca chłopca z jasnymi włosami i niebieskim ubraniu. Lalka wykorzystywana do spektaklu dla dzieci