„Księga Matek”

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

„Księga Matek” jest kobietą. Rodzi się z krystalicznie pięknego uczucia miłości, a żyje w ambiwalencji. Między znakami zapytania, wykrzyknikami i wielokropkami.
„Księga Matek” to podróż przez wiele wymiarów macierzyństwa wiecznie uwikłanego w cykl życie-śmierć-odrodzenie, a w dzisiejszych czasach zawieszonego gdzieś pomiędzy oczekiwaniami, a rzeczywistością. Pomiędzy obrazkami z instagrama, których pragniemy, a codziennymi trudnościami, których nie wypada umieszczać w kadrze kobieta-matka zdaje się zarówno królować, jak i być poddaną.
Ze sceny dociera wielogłos – aktorki są trzy, ale głosów kobiecych nieskończona ilość. Warto sprawdzić czy Twój własny został usłyszany przez twórców spektaklu.

Tak o spektaklu pisze jedna z widzek: „Dziękuję Ci bardzo za ten spektakl i że dałaś tutaj o nim znać. Ruszył we mnie tyle strun (…) Płakałam lub utykałam łzy w gardle jako matka, jako córka, jako kobieta, jako marzycielka, jako koleżanka i przyjaciółka, jako przyszła matka dorosłych dzieci. Śmiałam się z Wami, czułam. Naprawdę piękną i potrzebną sztukę stworzyłyście”.

Reżyseria: Bartosz Mazur
Scenariusz: Joanna Grabowiecka
Adaptacja: zespół
Obsada: Diana Kadłubowska, Żaneta Sławińska-Zdunik, Magdalena Górska
Głosy z offu: Natalka Polańska, Anitka Rubinowska, Helena Mazur, Danuta Nagórna, Klara Kadłubowska
Muzyka: Marcin Zdunik (kompozycje, wiolonczela), Oliwier Andruszczenko (instrumenty dęte), Hubert Zemler (instrumenty perkusyjne)
Serdeczne podziękowania za pozwolenie na wykonanie utworu „Takiego chłopaka” (słowa: Natalia Grosiak, muzyka: Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński)

Producentem spektaklu jest Fundacja ANIMEA.
Projekt finansuje m. st. Warszawa.

Fot.: Sylwia Zawadzka

Kobieta wśród innych kobiet na scenie, rozkłada ręce na boki i maszeruje przed siebie