Lawendowe misie

instruktorka: Joanna Michalska
sala: Mac Gyver, 217, II piętro
wstęp: 30 zł, zapisz się i zapłać online lub w recepcji DK KADR

Zapraszamy na warsztaty, podczas których, korzystając z prostej umiejętności szycia ręcznego i haftu, stworzysz pachnące, wypełnione lawendą misie. Idealne do położenia przy łóżku lub w szufladzie z bielizną. Zapraszamy szczególnie miłośników misiów, by wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. W czasie naszych warsztatów nie tylko stworzymy wyjątkowego „misiowego przyjaciela”, ale poznamy historię powstania pierwszych pluszowych zabawek w kształcie misia. Przyjdź i świętuj z nami to wyjątkowe święto bez względu na swój wiek. To dobry dzień, by zadbać o swoją „dziecięcą radość”!

W czasie warsztatów poznasz kilka podstawowych ściegów szycia ręcznego i haftu. Miło spędzisz czas, a zdobyta umiejętność znajdzie praktyczne zastosowanie w Twoim codziennym życiu.

Warsztaty prowadzi Joanna Michalska z wykształcenia plastyczka i projektantka mody. Aktywna animatorka kultury, od wielu lat organizująca warsztaty oparte na zróżnicowanych
technikach z wykorzystaniem szycia ręcznego. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotna stypendystka miasta Bydgoszczy. Prezeska Fundacji „Nitkomaniacy”, która propaguje szycie ręczne jako sprawdzoną formę wyciszenia i relaksu.

Ręcznie szyty mały miś, z wyszywanymi oczkami, rączkami i brzuszkiem, dodatkowo wypełniony lawendą.