Ludzie, nie uchodźcy

Społeczny podcast Ludzie, nie uchodźcy prowadzony przez młode kobiety z doświadczeniem uchodźczym. Prawne, społeczne i kulturowe aspekty związane z byciem uchodźcą w Polsce. Rozmowy z aktywistami, działaczami, a przede wszystkim bezpośredni głos i prawdziwe doświadczenia osób starających się o ochronę międzynarodową.

#01 Jarmiła Rybicka – aktywistka i założycielka inicjatywy Kuchnia Konfliktu opowiada o wsparciu osób z doświadczeniem uchodźczym w sektorze pozarządowym.
#02 Darin Loka – tłumacz wspierający osoby z doświadczeniem uchodźczym, laureat Nagrody im. Olgi Kertsten Matwin i współzałożyciel Stowarzyszenia Mova opowiada o działaniach humanitarnych i o własnych doświadczeniach związanych z przybyciem do Polski.
#03 Karol Wilczyński – pedagog, dziennikarz pokojowy i strateg komunikacji prowadzący szkolenia w zakresie mediów i mediów społecznościowych opowiada o edukacji dotyczącej islamu i rozwiązaniach systemowych.
#04 Laura Kwaczała – aktywistka, case workerka, była działaczka partii Zieloni, Polka wyznająca islam opowiada o swoim doświadczeniu.
#05 Adam Bodnar – Minister Sprawiedliwości, były Rzecznik Praw Obywatelskich opowiada o prawach człowieka, co dają nam granice państw i Unii Europejskiej oraz jakie rozwiązania prawne regulują migracje.

Projekt prowadzony w ramach programu Girls for Future Academy finansowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG

trzy kobiety siedzą przed mikrofonami w studiu nagraniowym trzy kobiety siedzą przed mikrofonami w studiu nagraniowym