Niesamowite

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

Teatr Kryzys przy Fundacji OSFP zaprasza na spektakl NIESAMOWITE, który wystawiony zostanie w Domu Kultury KADR w piątek 17 listopada o godzinie 19:00. Po przedostawaniu planowane jest spotkanie z twórcami oraz zaproszonymi gośćmi.

Co jest niesamowite? Czy coś jeszcze potrafi takie być? Goniąc za sensacją zderzamy się z niesamowitością czy neutralizujemy swoje sposoby odczuwania rzeczywistości, przez co staje się ona nam obojętna? Czy spotkanie w teatrze z wartościami jeszcze ma sens? Morały w nas? Nasze opowieści? Intencje, z jakimi je snujemy?

„Niesamowite jest to, co tu i teraz, niesamowite jest zupełnie zwyczajne, drobne, wątłe i ulotne. Trzeba wysiłku, by je uchwycić, czasami przypadku, tak łatwo wymyka się z rąk…”

Inspirację dla pracy warsztatowej, z której spektakl się wyłonił, stanowiły tradycyjne oraz mniej znane baśnie i bajki. Przedstawienie składa się z 6-ciu części, przeplatanych rozważaniami o sensie, będących wyrazem indywidualnych poszukiwań poszczególnych aktorów i aktorek, poszukiwań zarówno artystycznych oraz wewnętrznych, podczas których podejmowane są uniwersalne tematy, takie jak szacunek do siebie, bezinteresowność dobroci, nadzieja, wartość pomagania czy cena uczenia się na błędach.

Oficjalna strona Teatru Kryzys: https://osfp.org.pl/teatrkryzys/

Występują:
– Dorota Hury
– Agnieszka Janze
– Jolanta Jaroszewska
– Karolina Kobrzyńska
– Patryk Niedbała
– Maciej Olbrysz
– Piotr Szof
– Izabela Tomaszewska
– Michał Zabłocki

Produkcja: Teatr Kryzys przy Fundacji OSFP
Koprodukcja: Dom Kultury Stokłosy przy SBM Stokłosy
Partnerzy:
– Dom Kultury Kadr
– „Psychiatra. Pismo dla Praktyków”
Kierownictwo artystyczne: Katarzyna Parzuchowska i Jakub Tercz

Spektakl realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Czworo aktorów siedzi na krzesłach ustawionych w dwóch rzędach na scenie.