Panama, Kostaryka, Nikaragua

sala: Broadway
wstęp: 7 zł, kup bilet online lub w recepcji DK Kadr

Prelegent: Tomasz Tułak

Kolorowe kraje Ameryki Środkowej tworzą niezwykłą mozaikę kulturową i przyrodniczą! Podczas pokazu zobaczymy trzy z nich: Panamę, Kostarykę i Nikaraguę. Czeka nas wiele spotkań z bogatą przyrodą rejonu. Zobaczymy aktywne wulkany, subtropikalną dżunglę, stepy i mnóstwo rajskich plaż. Tereny te zamieszkuje niezwykle zróżnicowana ludność. Nadal znajdziemy tutaj wielu rodzimych mieszkańców m. in. Indian Kuna.

W Panamie zobaczymy nową i starą stolicę Panamy oraz olbrzymi Kanał Panamski, który zmienił oblicze świata, a na północy kraju rajski archipelag wysp: Bocas del Toro.

Zieloną Kostarykę zaczniemy oglądać od południa. Zobaczymy leniwce, ostronosy, legwany, szopy, kolorowe subtropikalne żabki i wiele innych zwierząt. Odwiedzimy najsłynniejszy park narodowy Kostaryki – Tortuguero, wykapiemy się w gorących źródłach u podnóża wulkanu Arenal oraz przespacerujemy mostami zawieszonymi wysoko pośród lasów chmurowych.

Ostatnim krajem będzie Nikaragua, pełna fascynującej historii i dzikiej przyrody. Podczas pokazu zobaczymy kilka grzmiących wulkanów: zdobędziemy kalderę olbrzymiego wulkanu Telica, zobaczymy ziejący ogniem Wulkan Masaya. Jedyną w swoim rodzaju atrakcją będzie zjazd na desce z wulkanu Cerro Negro. Następnie zobaczymy jedne z najlepiej zachowanych pokolonialnych miast: Grenadę i Leon, przez wiele setek lat jedne ze stolic „Nowego Świata”. Na koniec odpoczniemy na mistycznej wyspie Ometepe. Przez wiele tysięcy lat było to olbrzymie indiańskie sanktuarium. Wyspa znajduje się na środku olbrzymiego, słodkowodnego jeziora Lago Nicaragua. Na jej środku znajdują się dwa olbrzymie wulkany: Conception i Madera.

Turkusowa rzeka i wodospad w Parku Narodowym Tenorio. Tutaj rosną słynne lasy chmurowe. Kolorowa rzeka to jedno z najbardziej niezapomnianych miejsc w Kostaryce.