Sara Alvarado

Pochodzi z Peru, kraju Inków, światowej stolicy alpak i pysznego jedzenia. Z wykształcenia jest architektem oraz projektantem reklamy, ale życie sprawiło, że z zamiłowania stała się nauczycielem języka hiszpańskiego. Na swoich zajęciach stara się pokazać bogactwo kulturowe krajów hiszpańskojęzycznych, które jest nierozłącznie związane z językiem hiszpańskim.
Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczęła 15 lat temu jako lektorka dla dorosłych i 2 lata później jako nauczycielka w żłobku i przedszkolu trójjęzycznym w Warszawie. Jest to pierwsza placówka, która wprowadziła metodę immersji w nauce językach.
W nauczaniu języków nieustannie stara się rozwijać zarówno przez formalne kształcenie, jak i ciągłe poszerzanie horyzontów, poszukiwanie ciekawych pomysłów na lekcje oraz przygotowywaniu autorskich materiałów. Ukończyła kurs “Curso de formación de profesores para niños” (kurs dla nauczyciela dziecięcego) w Instytucie Cervantesa oraz studiowała pedagogikę i metodykę języka hiszpańskiego.
Jej wielką pasją jest malarstwo akwarelowe. Ponadto interesuje się kaligrafią, rękodziełem oraz fitnessem. Wszystko zgodnie z zasadą: coś dla ducha, coś dla ciała.

Młoda kobieta w ciemnych krótkich włosach