Sekrety profesjonalnego malarstwa i rysunku

piątek
godz. 11.00-14.00
instruktorka: Anna Sobol
opłata: 130 zł/ mies. – 1 x tyg.
sala: Powidoki, 211, II piętro

Anna Sobol – Prezes Sekcji Malarstwa OW ZPAP, profesjonalna artystka o dużym dorobku dzieli się z uczestnikami swoją wiedzą teoretyczną i doświadczeniem praktycznym, pomagając w rozwiązywaniu problemów w trakcie tworzenia prac, inspirując i zdradzając wiele zawodowych sekretów.

Wykłady teoretyczne i bardzo wnikliwe korekty sprawiają, że postęp w rozwoju umiejętności rysunkowych i malarskich jest spektakularny, a repertuar środków bardzo szeroki. Wyjątkowo skutecznie przygotowuje kandydatów do egzaminów do szkół artystycznych, a amatorów uczy profesjonalnych metod tworzenia.

Każdego roku nowi uczestnicy zajęć zostają zapoznani z problematyką podstaw rysunku – kompozycji, proporcji, perspektywy, kanonu postaci ludzkiej, oraz podstawowymi zagadnieniami teorii barw – tworzenie barw pochodnych, barwy dopełniające i ich wielorakie zastosowanie, kolo0r światła a kolor cienia itp. Poza proponowanymi ćwiczeniami rozwijającymi wiedzę i umiejętności, wszyscy uczestnicy mogą tworzyć własne kompozycje, korzystając tylko z fachowej korekty.

Uczestnicy zajęć mogą też skorzystać 2-3 razy w roku z plenerów artystycznych zorganizowanych w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.

Pracownia Anny Sobol