Siarczana – pokaz przedpremierowy

Dom Kultury KADR stara się dzielić doświadczeniem, które zdobył podczas swojej niedawnej transformacji, z innymi warszawskimi instytucjami. W 2017 roku rozpoczęliśmy proces wsparcia Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej „Siarczana”, które właśnie powstaje na Targówku Fabrycznym. W ramach Funduszu Animacji Kultury, jednego z narzędzi wsparcia Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, realizujemy na tym obszarze projekt „Siarczana – pokaz przedpremierowy”.

Celem projektu jest testowanie działań z zakresu edukacji artystycznej i wydarzeń integrujących społeczność lokalną, które w przyszłości będą się odbywać w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej „Siarczana”. Działania z zakresu edukacji artystycznej będą składać się z kilku warsztatów, których efektem będzie stworzenie flagi Targówka Fabrycznego. W ramach wydarzeń integracyjnych będą odbywały się spacery sąsiedzki, sąsiedzkie śniadania/obiady i wymienialnia książek. Wesprzemy też pracę streetworkerek, które działają na okolicznych podwórkach. Na koniec projektu przygotujemy rekomendacje, które mogą zostać wykorzystane przy planowaniu działalności Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej „Siarczana”.

Harmonogram działań
1 października (niedziela) – placyk koło Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej „Siarczana”
10 00 – 13 00 śniadanie sąsiedzkie przy wspólnym stole, podczas którego mieszkańcy mogą się poznać. Dodatkowo odbędą się warsztaty plastyczne i sportowe.
4 listopada (sobota) Cafe Sąsiad (ul. Księcia Ziemowita 16)
11 00 – 13 00 warsztat edukacyjno-kulturalny „Sklejki Fabryczne” skierowane do dzieci w wieku 8-14 lat, podczas którego będziemy tworzyć śmieszne i szalone hasła dla Targówka Fabrycznego. Prowadzi Marcin Koziński.
13 00 – 15 00 spacer po Targówku Fabrycznym, niesamowitym warszawskim osiedlu ukrytym pomiędzy torami. Podczas spaceru będzie można zobaczyć m.in. willę fabrykanta z początku XX wieku, domy robotnicze jak ze Śląska, garaż zbudowany z telewizorów Wisła.
25 listopada (sobota) Cafe Sąsiad (ul. Księcia Ziemowita 16)
10 00 – 13 00 rodzinny warsztat z robienia stempli, podczas którego wspólnie odkryjemy, co i na czym można odbijać. Zainspirujemy się naturą – czeka nas zwiadowczy spacer w poszukiwaniu zaskakujących faktur. Prowadzi Wiktoria Rutkowska.
10 00 – 13 00 Sąsiedzka wymienialnia książek – przynieś książki, których nie potrzebujesz i weź w zamian te, które z chęcią przeczytasz
10 00 – 13 00 zbiórka odzieży dla osób potrzebujących
26 listopada (niedziela) Pizzeria Siódemka (ul. Zamkowa 5, os. Wilno)
10 00 – 12 00 warsztaty plastyczne dla rodzin z dziećmi, podczas których będziemy poznawać najbliższe otoczenie przy pomocy różnego rodzaju map. Prowadzi Daniel Chmielewski.
12 30 – 14 30 „Obiad Sąsiedzki”, podczas którego mieszkańcy będą mogli się poznać i porozmawiać przy stole pełnym włoskiej pizzy.
2 grudnia (sobota) Cafe Sąsiad (ul. Księcia Ziemowita 16)
11 00 – 14 00 międzypokoleniowy warsztat, podczas którego będziemy tworzyć flagę Targówka Fabrycznego. Prowadzi Diana Grabowska.
3 grudnia (niedziela) Cafe Sąsiad (ul. Księcia Ziemowita 16)
12 00 – 15 00 drugi dzień międzypokoleniowego warsztatu, podczas którego będziemy tworzyć flagę Targówka Fabrycznego. Prowadzi Diana Grabowska.

piknik na powietrzu