Sposób na ducha

sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w DK Kadr

Nawiedzona komedia o pewnym duchu, który nie może wypędzić ze swojego domu nieproszonych gości, ale za to może zdejmie z siebie dawną klątwę. Wypełniony przygodami, przezabawny film w reżyserii twórców „Baranka Shauna” i „Zadziwiającego kota Maurycego” na podstawie ponadczasowej i chwytającej za serce opowieści autorstwa Oscara Wilde’a.

To już 300 lat, odkąd Sir Simon Canterville robi to co kocha najbardziej na świecie – jako duch nawiedza swój rodzinny dom i przyprawia o gęsią skórkę każdego, kto odważy się przekroczyć jego próg. Wszystko zmienia się, kiedy do posiadłości wprowadza się amerykańska rodzina, która za nic ma sobie jego przyprawiające o atak serca triki prosto z zaświatów. Mimo prób wypędzenia nieproszonych gości – Canterville ponosi porażkę. Załamany sytuacją duch nabiera jednak nadziei, kiedy nawiązuje kontakt z Virginią, najstarszą córką nowych gospodarzy. Wspólnie wyruszają w podróż do magicznego ogrodu, aby znaleźć przyczynę jego 300-letniej klątwy. Jeżeli im się uda, duch Canterville’a będzie wolny, ale jeżeli poniosą porażkę – oboje zostaną uwięzieni na całą wieczność.

oryginalny tytuł: Canterville ghost
premiera kinowa: 20 października 2023
gatunek: Animowany, Komedia
produkcja: Wielka Brytania 2023
reżyseria: Kim Burdon, Robert Chandler
obsada: Freddie Highmore („Rysiek Lwie Serce”, „Kraina smoków”, „Artur i Minimki”), Hugh Laurie („Zadziwiający kot Maurycy”, „Artur ratuje Gwiazdkę”), Toby Jones („Krzysiu, gdzie jesteś?”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci”)
język: polski dubbing
czas: 85 min

Kobieta w czerwonych włosach i niebieskiej sukni jedzie na koniu przez pole