Teatr Młodych

[UA] ФОРМА ЗАЯЎКІ [BY] ЗАЯВА

Wzajemne odkrywanie różnic i podobieństw starych rytuałów z przebierańcami, obrzędowymi tańcami i pieśniami stało się punktem wyjścia do twórczych zmagań uczestników i uczestniczek ukraińsko-białoruskiej grupy teatralnej w składzie: Amaliia Melnikova, Anastasiia Topiha, Diana Shalashenko, Eugenia Rybezenko, Iwan Kupin, Jan Kuchuk, Kira Kosareva, Ksenia Verizhnikova, Lev Goriansky, Lida Haliuk, Mark Kirychuk, Nikita Dokijchuk, Nikol Kovtun, Paweł Pryhodzich, Solomiia Klym, Valeriya Goryanska, Vasilisa Kaptsiuk, Viktoriia Kopejka, Yan Yaruta, Yehor Kuzomko, Zhenya Kurylenko.

Pod okiem Siarheia Chuba, Kateryny i Wołodii Zemlianko grupa przygotowała przedstawienie Mykolay krokuye do nas. Obejrzyj klip.

Scenografia i rekwizyty powstały na sąsiedzkich warsztatach Tradycje naszych przodków: Koza, ty z chaty wychodź, nieszczęście wynoś, Słomiane zaklęcia, Wyśpiewać historię przodków.

Opiekunowie zespołu teatralnego:

Siarhej Chub – do niedawna – aktor Teatru Narodowego w Mińsku. Ma w repertuarze ponad 10 ról teatralnych i około 30 ról filmowych. Brał udział w wielu projektach teatralnych i telewizyjnych, autor i prowadzący popularnych show w telewizji. Pasjonat teatru, muzyki oraz tańca. Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku. Obecnie prowadzi warsztaty ruchowe, aktorskie i muzyczne w Polsce i za granicą, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych, w różnych grupach wiekowych.

Kateryna Ziemlianko – choreografka, reżyserka, pedagożka. Tańczy od 5 roku życia. Absolwentka Donbaskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego. Opiekunka artystyczna wielu zespołów tanecznych, reżyserka spektakli teatralnych. W Polsce mieszka od lutego 2022.

Projekt sfinansowano z Funduszu Edukacji Kulturalnej m.st. Warszawy.