Teatralka

czwartek
godz. 17.00-18.30
instruktorka: Agnieszka Frankiewicz
opłata: 120 zł/ mies., zajęcia próbne: 30 zł
sala: Wilk z Wall Street, 201, II piętro

Moc teatru polega na tym, że wszystko, co w nim widzimy, dzieje się w naszych głowach, a każda historia staje się częścią nas. Teatr daje widzom i aktorom śmiech, łzy, szczęście i zmartwienie, dzięki którym stajemy się lepszymi i mądrzejszymi ludźmi, a nasze życie ciekawsze i bogatsze.

Zapraszam nastolatki, które lubią teatr i takie, które nic o teatrze nie wiedzą. Wspólnie zbudujemy grupę teatralną, której siłą będą działania teatralne oparte na współpracy wszystkich uczestników. Poszukamy różnych stron naszego głosu i kierunku ruchu naszego ciała. Razem znajdziemy temat przedstawienia i będziemy nad nim pracować. Sami stworzymy scenariusz lub wykorzystamy taki, który nas zaciekawi. Finałem naszej pracy będzie spektakl.

Cel: Stworzenie grupy teatralnej dla dzieci. Przygotowanie spektaklu opartego na scenariuszu przygotowanym przez instruktora wraz z uczestnikami zajęć.

Cele szczegółowe: Rozwijanie umiejętności aktorskich i kompetencji społecznych uczestników zajęć. Nauka współpracy w grupie.

Harmonogram:
1. Rekrutacja do grupy teatralnej, integracja grupy, rozpoznanie potrzeb i zainteresowań dzieci
2. Wybór tematu spektaklu. Stworzenie scenariusza autorskiego wraz z uczestnikami lub wykorzystanie istniejącego scenariusza.
3. Przygotowanie i zaprezentowanie spektaklu.

Młoda kobieta przebrana za czarodziejkę, ubrana w czarną pelerynę i długi szpiczasty kapelusz. Młoda kobieta przebrana za czarodziejkę, ubrana w czarną pelerynę i długi szpiczasty kapelusz.