I nagroda w konkursie Twórcy Przestrzeni

Szanowni Państwo,

z dumą i radością informujemy, że Dom Kultury Kadr Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy został laureatem I Nagrody w konkursie „Twórcy Przestrzeni”, zorganizowanym przez  Fundusz Heritage Real Estate, Centrum Myśli Strategicznych oraz redakcję „Rzeczpospolitej” i objętym patronatem Banku Światowego.

Celem konkursu było wyróżnienie deweloperów i inwestorów, którzy wyznaczają nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju, stosując rozwiązania pro-ekologiczne oraz uwzględniając potrzeby społeczne. W przypadku Domu Kultury Kadr inwestorem jest Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów.

Realizacja projektu DK Kadr została uznana za najlepszą wśród budynków użyteczności publicznej, wzniesionych w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców. Poza funkcjonalnością i estetyką budynku zaprojektowanego przez warszawską Pracownię Samograj, jury wzięło pod uwagę m.in. wpisanie budynku w kontekst funkcjonowania społeczności lokalnej oraz potrzeby mieszkańców dzielnicy, reprezentujących różne pokolenia, grupy społeczne i zawodowe. Doceniony został otwarty charakter naszej placówki, umożliwiający nie tylko wszechstronną działalność kulturalno-edukacyjną, ale i współpracę z organizacjami pozarządowymi, także na szczeblu międzynarodowym.