W pojedynkę przez Andy

sala: Broadway
wstęp: 7 zł, kup bilet online lub w DK Kadr

W pojedynkę przez Andy – kilkumiesięczna podróż po Ameryce Południowej

Prelegentka: Teresa Tokarz

Spakowałam plecak i po raz kolejny pojechałam w kilkumiesięczną podróż z biletem w jedną stronę. Tym razem trasę wyznaczał mi najdłuższy na Ziemi łańcuch górski – Andy. Zapraszam na opowieść, w której wspólnie przeniesiemy się na bezkresne przestrzenie Patagonii i Ziemi Ognistej oraz tam, gdzie ziemia łączy się z niebem. Będziemy obserwować pingwiny i lwy morskie. Na górskich szlakach towarzyszyć nam będą lamy i alpaki. Zobaczymy, jak toczy się życie w cieniu andyjskich sześciotysięczników, na karaibskiej wyspie i roztańczonych ulicach najbardziej kolorowych miasteczek świata. Będzie zjazd na rowerze Drogą Śmierci, próba zdobycia sześciotysięcznika, wschód słońca na Machu Picchu, zbieranie kawy i mnóstwo przepięknych krajobrazów z andyjskich szlaków.
Przedstawię również praktyczne informacje jak samodzielnie wyruszyć w podróż przez Argentynę, Boliwię, Peru i Kolumbię oraz pokażę, że podróżowanie solo może być wspaniałą przygodą.

Kilka słów o mnie: mam na imię Teresa i od ponad 10 lat moje życie związane jest z podróżami. Szczególnie ważne jest dla mnie przebywanie blisko natury. Większość moich podróży jest mocno związana z górskimi wędrówkami w różnych regionach świata. Zazwyczaj podróżuję solo: autostopem, rowerem, lokalnymi środkami transportu i na piechotę.
Podróże relacjonuję na Instagramie: https://www.instagram.com/zaczynajacodmarzen/

Machu Picchu, ruiny Miasta Inków, Peru.