Warsaw Short Framing

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

Program:
Pagirnis, reż. Anastasija Pirozenko (Niderlandy) 22’

Miejscy nomadzi mieszkają w przyczepach kempingowych na obrzeżach Amsterdamu. Niektórzy z nich przybyli tu z konieczności jako odmieńcy, innych przywiodły idealistyczne poglądy. W prowizorycznej wiosce mają możliwość swobodnego kierowania swoim życiem. Ale czy na pewno?

Człowiek-motyl, reż. Edina Csüllög (Estonia) 16’
Magik Ernesto, największa gwiazda cyrku, niespodziewanie znika. Dyrektor jest załamany i zaczyna zwalniać swoich pracowników. Do czasu, kiedy młody asystent Ernesta – Anselm ujawnia niespotykaną umiejętność…

Jazz o północy, reż. Jules Mathôt (Belgia) 21’
Kiedy tajemniczy młody mężczyzna przerywa audycję radiową, ciemną noc wypełniają kolory, rozmowy i jazz.

Wróżka, reż. Zoé Arene (Francja) 20’
Początkujący filmowiec, Juan, tworzy dokumentalny portret Coco, trzydziestokilkulatki z marginesu. Praca staje pod znakiem zapytania, gdy Juan odkrywa, że Coco myśli, że jest wróżką.

Czas trwania: ok. 80 min


Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 6 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Kobieta owinięta naokoło szyi tiulowym białym szalem.