Warsaw Short Framing

W listopadzie z greckim chłopcem skonfrontujemy się z rodzinną tragedią, z francuskimi nastolatkami spróbujemy rozwiązać zagadkę własnej śmierci, z niemieckimi clownami odwiedzimy hospicjum dla dzieci, z argentyńskim mężczyzną zorganizujemy pogrzeb, a z polską kobietą weźmiemy udział w nietypowym rytuale.

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

W programie:
Zima, reż. Giulio Mastromauro (Włochy) 16’ – Timo, najmłodszy z greckich pracowników wesołego miasteczka, będzie musiał zmierzyć się z najcięższą zimą w swoim życiu.

Nasza śmierć, reż. Aspen Michael Taylor (Francja) 15’ – Dwaj bracia znajdują w górach własne ciała i rozpoczynają serię testów, by sprawdzić, czy są martwi, czy żywi.

Zdrajca Nibylandii, reż. Alexander Frank (Niemcy) 22’- Dwaj klauni przynoszą chwile radości i szczęścia mieszkańcom hospicjum dla dzieci. Gdy poznają Lenę, muszą dać najważniejszy pokaz w ich życiu, by spełnić jej ostatnie życzenie.

Co z tym wszystkim (z)robić, reż. Santiago Becker (Argentyna) 15’ – David wraca do ojczyzny, by zająć się organizacją pogrzebu ojca. Nie wie, od czego zacząć. Reszta rodziny nie wydaje się szczególnie pomocna. Film oparty na prawdziwej historii z życia reżysera.

Odbrzeb, reż. Artur Wyrzykowski (Polska) 22’ – 31-letnia Berka jest dziewczyną-porażką. Tata namawia ją, by przyjechała do rodzinnego domu na odgrzeb. Musi się skonfrontować z nim, z ekspertem z Urzędu Miasta do spraw aktywizacji millenialsów i z dawną ukochaną. Ale przede wszystkim się nie zabić…

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA: ok. 90 min

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 6 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Po seansie tradycyjnie odbędzie się rozmowa publiczności. Dołączcie do nas!

Dziewczynka podpiera sobie głowę ręką i wpatruje się w dal.