Warsaw Short Framing

sala: Broadway
wstęp: wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

Na ostatnim w tym roku spotkaniu, z izraelskimi żołnierzami weźmiemy udział w trudnej podróży, z polską rodziną zjemy obiad, z czeskimi pogranicznikiem skonfrontujemy się z systemem, a z koreańską dziennikarką wrócimy do domu i spróbujemy nie zwariować.

W programie:
Przeniesienie, reż. Michael Grudsky (Niemcy) 22’

Erez wraz z dwoma innymi żołnierzami otrzymują rozkaz przeniesienie więźnia do Zakładu Karnego Megiddo. W drodze dochodzi do sytuacji, który zmusza młodego oficera do zmiany swoich przyzwyczajeń.

Własne śmieci, reż. Daria Kopiec (Polska) 6’
Nie ma nic wspanialszego niż obiad z rodziną. Choć przypomina zapętlony scenariusz, który powtarza się w nieskończoność. I choć oprócz jedzenia trzeba przełykać słowa swoich bliskich. Czasem gorzkie. Czasem tak powtarzalne, że chce się wymiotować.

Granica, reż. Damián Vondrášek (Czechy) 29’
Podczas losowej kontroli dowódca czeskiej jednostki służby celnej odkrywa w furgonetce grupę nielegalnych imigrantów. Nieletni chłopak, wykorzystując chaos przy aresztowaniu, ucieka do pobliskiego lasu. Jego ojciec odmawia pomocy celnikom.

Portret rodzinny, reż. Hyun Kim (Korea Płd.) 30’
Minjung nie mieszka z rodziną, ale zawsze przyjeżdża do domu na sesje fotograficzne podczas urodzin taty. Ojciec kobiety zmarł, ale, pomimo pandemii COVID-19, matka chce zachować rodzinną tradycję.

Łączny czas trwania: ok. 90 min

Po seansie tradycyjnie odbędzie się rozmowa publiczności.

Dołączcie do nas!

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 6 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Rodzina siedząca przy stole. Nad stołem zapalona lampa.