Warsaw Short Framing

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

Nowy Rok otwieramy zestawem filmów zaskakujących formami budowania atmosfery tajemnicy i obłędu. Z serbskimi bohaterami poszukamy różnych możliwości poprowadzenia tej samej historii, z włoskimi gangsterami zmierzymy się z własnymi lękami, z kubańskim inspektorem udamy się na niebezpieczne poszukiwania, a ze słowackim jeleniem spróbujemy pozbyć się truskawkowych halucynacji.

W programie:
Historia alternatywna, reż. Marko Backovic (Serbia) 29’, (15+)

Spotkanie dwóch znajomych prowadzi do nieoczekiwanego skutku, który staje się początkiem kolejnej zaskakującej historii.

Brutale z San Lorenzo, reż. Alessandro Scarpinato (Włochy) 20’, (15+)
Trzech gangsterów przyczajonych na sycylijskim wzgórzu ma dokonać zamachu na sędziego. Przedłużające się oczekiwanie i sąsiedztwo tajemniczych prehistorycznych jaskiń stopniowo doprowadza mężczyzn do obłędu.

Tundra, reż. José Luis Aparicio (Kuba) 30’, (18+)
Walfrido, samotny inspektor elektryczny, obsesyjnie marzy o kobiecie w czerwieni. Coś mu mówi, że jest blisko. W ciągu dnia Walfrido podąża jej śladem, przemierzając przedmieścia zainfekowanego miasta.

Truskawkowe dni, reż. Eva Sekeresova (Słowacja) 13’, (15+)
Jeleń Karol próbuje żyć normalnie, ale skutecznie utrudnia mu to natrętna truskawkowa halucynacja.

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA: ok. 95 min

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 6 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Po seansie tradycyjnie odbędzie się rozmowa publiczności.
Dołączcie do nas!


Żółty neon w kształcie trójkąta na podświetlonej czerwonej ścianie. Przed neonem stoją mężczyźni