Warsaw Short Framing

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

W programie:
Randkowanie w sieci, reż. Eduardo Wahrhaftig (Brazylia) 11’, 16+

Dziesiątki milionów ludzi korzysta z aplikacji randkowych. Poznajemy dobre i złe historie internetowych randek wybranych użytkowników oraz ich przemyślenia na temat randek online w erze smartfonów.

Tylko dla obłąkanych, reż. Paweł Maślona (Polska) 12’, 16+
Harry próbował popełnić samobójstwo. Sally namówiła go więc na grę w golfa, umożliwiającą ucieczkę od myślenia o nieprzyjemnych sprawach. Sally ma jednak coraz mniej siły do codziennej walki o przywrócenie mężowi ochoty do życia.

Lucienne w świecie bez samotności, reż. Geordy Couturiau (Francja) 31’, 18+
W świecie bez samotności każda osoba musi dzielić życie ze swoim sobowtórem. Lucienne utrzymuje potajemny romans z Paulem, który musi ukrywać przed władzami śmierć swojego bliźniaka. Czy ich relacja ma szansę przetrwać?

Zakaz śpiewania po dwudziestej, reż. Alex Pintică (Rumunia) 20’, 16+
Andrei i Roksana zapraszają przyjaciół na kolację, która stanie się pretekstem do konfrontacji w kwestii długo skrywanych uczuć.

Dygresja, reż. Denis Larzillière (Francja) 12’, 16+
Mia, czekając na kierowcę Ubera, otrzymuje tragiczną wiadomość. Omyłkowo wsiada do samochodu Toma. Czy to początek nowej znajomości?

Czas trwania: ok. 90 min

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 6 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Kobieta stoi nad morzem, odwraca głowę za siebie i patrzy w dal.