Warsaw Short Framing

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

W maju na Warsaw Short Framing przyjrzymy się tematowi pracy. Poznamy zaskakujące historie słowackich motorniczych, z brytyjskim aktorem zmierzymy się z nieprzyjazną ekipą filmową, z niemieckimi strażnikami granicznymi staniemy przed nietypowym problemem, z koreańskim handlarzem spróbujemy sprostać presji rynku, a na koniec weźmiemy udział w wielkiej loterii.
Po seansie tradycyjnie odbędzie się rozmowa publiczności. Dołączcie do nas!

W programie:
Uwaga pasażerowie, reż. Marek Moučka (Słowacja) 19’ (15+)

Zbiorowy portret maszynistów, których życie zmieniło się, gdy na drodze prowadzonych przez nich pociągów stanęli samobójcy.

Potwór, reż. Bob Pipe (Wielka Brytania) 16’ (15+)
Dawna gwiazda filmów grozy pod wpływem znajomości z piękną Madeleine uświadamia ekipie filmowej, czym jest prawdziwy horror.

Straż graniczna, reż. Peter Baumann (Niemcy) 15’ (15+)
Dwóch strażników granicznych próbuje szybko rozwiązać poważny problem, ponieważ spieszą się na mecz.

Łowca, reż. Jero Yun (Korea Płd.) 15′ (15+)
Chin-ho jest południowokoreańskim ksenofobem, który zarabia na życie w nietypowy sposób. Rosnąca presja rynku wymusza na nim intensyfikację działań. Przy nadmiarze pracy łatwo popełnić błąd…

Główna wygrana, reż. Alice von Gwinner (Niemcy) 23’ (13+)
Dzięki staraniom kury Eugenii Albert angażuje się w loterię, która może odmienić jego życie.

Czas trwania: ok. 90 min

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 7 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Dwóch policjantów ubranych w służbowe mundury stoi w środku lasu