Warsaw Short Framing

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

W programie:
Moja kuzynka Tami, reż. Tomer Asayag (Izrael) 26’
Historia młodej dziewczyny zmagającej się z uzależnieniem od narkotyków, udokumentowana przez jej kuzynkę, która próbuje jej pomóc.

Księżniczka, reż. Karsten Dahlem (Niemcy) 16’
11-letni Ole, herszt bandy nastolatków, prześladuje swoją koleżankę Davie. W najśmielszych snach nie przewidziałby, że wkrótce wystąpi z nią na jednej scenie w szkolnym konkursie karaoke.

Superpower Girl, reż. Soo Young Kim (Korea Płd.) 25’
Mina jest najlepsza w klasie, w centrum uwagi wszystkich. Juri to jej kompletne przeciwieństwo. Pewnego dnia Mina nie może zamknąć powiek, a Juri odkrywa w sobie super-moce.

Offbeat, reż. Myrte Ouwerkerk (Niderlandy) 20’
W przyszłości w miastach nie da się już oddychać. 20-letni perkusista Olly chce dostać się pod kopułę, gdzie powietrze jest czyste i gdzie mieszkają najlepsi muzycy. Aby tam zamieszkać musi przejść serię absurdalnych testów. Podda się systemowi czy pozostanie wierny sobie?

Łączny czas trwania: ok. 90 min

Po seansie tradycyjnie odbędzie się rozmowa publiczności.
Dołączcie do nas!

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Młody człowiek stoi pośród tłumu w czarnej materiałowej maseczce na twarzy